O tom, že Plzeňská věž převyšuje kopce, jste již pravděpodobně slyšeli. Už jste se o tom ale přesvědčili na vlastní oči? Pokud jste zatím neměli tu čest, je načase to napravit. Západočeská metropole totiž nabízí řadu krásných míst, jejichž návštěva určitě stojí za to.

Katedrála, ZOO, pivovar… a kam dál? 

Dominantou Plzně je samozřejmě gotická katedrála svatého Bartoloměje se svou slavnou věží, která je s výškou přes 102 metrů nejvyšší kostelní věží v České republiky. Na věž můžete vystoupat a dopřát si tak krásný pohled na město z ptačí perspektivy. Jen pár kroků od katedrály se nachází vstup do historického podzemí, jehož rozsah je až 17,5 km a řadí se tak mezi nejrozsáhlejší evropské podzemní systémy. Část podzemí je zpřístupněna, i vy tak můžete sestoupit do míst neodmyslitelně spjatých s historií města. Vstup do podzemí je součástí oblíbeného Pivovarského muzea, jehož návštěva také stojí za to. Seznámíte se zde s dlouhou historií plzeňského piva, které se těší obrovské oblibě všude ve světě.

No a když už máte za sebou prohlídku muzea, je načase zavítat i do samotného pivovaru Plzeňský Prazdroj, který sídlí jen nedaleko od hlavního náměstí. Zde si můžete vybrat z několika prohlídkových okruhů a seznámit se s celým procesem výroby oblíbeného zlatavého moku. Dostanete se i do pivovarského sklepení s dubovými sudy, v nichž zraje pivo vařené dle původní tradiční receptury. Toto pivo můžete ochutnat pouze zde, nikde jinde k dostání není.

Pokud cestujete s dětmi nebo jste sami milovníky zvířat, můžete se vypravit do krásné plzeňské ZOO, která je druhou nejstařší zoologickou zahradou na světě. Jedná se o vůbec nejnavštěvovanější místo Plzeňského kraje, jehož prohlídku s inenechá ujít více než 400 tisíc lidí ročně. Najdete zde řadu známých i méně známých a vzácných živočišných druhů, botanickou zahradu plnou zajímavých rostlin i oblíbený Dino park s gigantickými modely dinosaurů. Jedná se zkrátka o ideální místo pro trávení příjemného rodinného odpoledne nebo i celého dne.

Kam na dobré jídlo?

Výjimečný den strávený prohlídkou plzeňských krás můžete završit večeří v některé z vyhlášených plzeňských restaurací. Mezi nejoblíbenější z nich patří restaurace Na Spilce sídlící přímo na pivovarském nádvoří, která je jednou z oficiálních pivovarských restaurací. Dalšími jsou pak Šenk na Parkánu a restaurace u Salzmannů. Za návštěvu stojí také restaurace Potrefená Husa situovaná v blízkosti náměstí Republiky či restaurace 12° sídlící hned naproti. Pokud byste rádi zašli na kávu či na skleničku oblíbeného nápoje, můžete navštívit například krásnou moderní kavárnu Le Frenchie či originální a velmi oblíbený podnik Café Regner.

Kde složit hlavu aneb najděte si to nejlepší ubytování v Plzni 

Aby bylo vše bez jediné chybičky, je důležité vybrat si ubytování přesně podle svého gusta. S tím vám může hravě pomoci ubytovací portál hotel.cz, na jehož stránkách naleznete levné i luxusní ubytování v Plzni. Pokud byste rádi svůj poznávací či pracovní pobyt spojili s regenerací celého těla, můžete zavítat i na stránky spa.cz a najít si ubytování dispnující wellness centrem či masážním salonem. Vybírejte podle polohy, vybavení, služeb či recenzí předchozích návštěvníků a vyberte si to nejlepší, co oblíbené město piva nabízí.

 

Related Posts