Curych je krásné švýcarské město, které je naplněno exotickými místy a exkluzivní módou. Curych je známý svými neuvěřitelnými architektonickými návrhy a smyslem pro módu po celém světě, což je patrné v kultuře od samého počátku starověku. Existuje spousta úžasných památek, které jsou v Curych více než 100 let a mají okouzlující vzory, které dnes nelze strukturovat ani s pomocí moderních designérů.

Bary a noční život

Může být těžké tomu uvěřit, ale Švýcaři opravdu vědí, jak se bavit. Prvním místem, proč je Curych oblíbený, jsou bary a noční život. Od městské pouliční přehlídky, kde tisíce lidí sestupují po městě až po největší techno párty na světě na Pride Festival. Pokud se vám však podaří dorazit mimo festival, nebojte se, existuje spousta míst, kde si můžete obout taneční boty (stačí se vydat do Züri-West, epicentra nočního života města). Za zmínku stojí také mimořádné bary města Badi.

Každoroční pouliční průvod

Mnoho lidí se mylně domnívá, že je Curych městem obchodníků a bankéřů, ale to je daleko od pravdy a každoroční Street Parade je toho důkazem. Průvod vede 30 vyzdobených nákladních vozů, které řvou domácí a techno hudbou, a sleduje 2,4 kilometrů dlouhou trasu kolem Curyšského jezera.

Turistika

Curych má dokonalé okolí, protože je obklopen kopci a horami. Oblíbená je turistika po Schauenbergské severské stezce, nejvyšší stezce kolem Curychu, výlet na vrchol Uetliberg, nejbližší hory města, s nádherným panoramatickým výhledem na město, Curyšské jezero a vzdálené Alpy. Pokud turistika není vaše parketa, vždy je tu mnoho curyšských parků.

Nakupování

V průběhu let si nákupní město Curych získalo pověst módního města. Bahnhofstrasse: pěší ulice je domovem mnoha světově proslulých značek i velkých působivých obchodních domů. Pokud jde o suvenýry, vydejte se do Teddy’s Souvenir Shop, kde se nabízí široký výběr tradičních řemesel a suvenýrů z celého Švýcarska. Pokud se chcete vyhnout davům, vydejte se do Starého Města a projděte se po postranních ulicích a uličkách nabízejících širokou škálu zajímavých obchodů s jedinečnými kuriozitami.