Vaše okna vám budou dlouho a dobře sloužit jedině v tom případě, pokud jim věnujete péči, kterou vyžadují. Jak by měla vypadat?

Okna spolu se střechou patří mezi nejdůležitější komponenty domu. Nejenže jsou zdrojem denního světla, ale také fungují jako tepelný izolant. Právě dobře těsnící a celkově fungující okna do jisté míry ovlivňují energetickou spotřebu. V zimě v interiéru drží teplo a v létě zabraňují jeho přehřívání. To vše za předpokladu, že fungují tak, jak mají. A toho lze docílit jen a pouze správnou péčí.

Jak pečovat o okna

Okna je zapotřebí nejenom udržovat v čistotě, ale také pravidelně kontrolovat stav okenního těsnění, pantů, okenních klik a kování. A jakýkoliv případný problém co nejrychleji odstranit. Také je vhodné okna průběžně sledovat.

Projevy poškozených oken

To, že s okny není něco v pořádku, poznáte podle toho, že nefungují tak, jak by měla. Zbystřit byste měli v případě jejich profukování, zadrhávání při otevírání, obtížného otvírání okenní kliky či skřípajících pantů. Zasáhnout je ale třeba i v případě pantů zrezivělých. Žádný z těchto problémů není na místě podceňovat. On totiž sám od sebe nezmizí, naopak se zřejmě bude postupně zhoršovat. Budete-li problémy s okny přehlížet, může se stát, že jednoho dne okna vypoví službu definitivně.

Na koho se obrátit?

Veškeré opravy oken je vhodné svěřit profesionálům, kteří jsou zárukou, že oprava proběhne tak, jak má, a okna vám budou opět dobře sloužit. Servis oken v Ostravě a okolí provádí například firma Okno profík. Tento název je trefný, protože od ní můžete očekávat služby na té nejvyšší úrovni. Vaše okna seřídí, dle potřeby vymění těsnění, rezavé panty i okenní kliku, opraví okenní kování a nastaví je na zimní režim. Nebo připraví na léto. Vybaví je efektivním stíněním a sítěmi hmyzu, které interiér ochrání před přehříváním a nálety komárů. Více informací naleznete na odkazu servis a opravy oken v Ostravě.