Pokud hledáte některou z malebných asijských destinací, kterým ještě turismus zcela nezměnil jejich tváře, pak je Kambodža rozhodně tou správnou volbou. Právě zde totiž ještě můžete na vlastní kůži zažít Asii v pravém slova smyslu.

Smyslný kus Asie

I když řádění Rudých Khmérů zanechalo na Kambodže velkou jizvu, tento šrám se pomalu zaceluje, a to i díky turistům, kteří sem přijíždějí. Je ovšem zapotřebí rozlišovat mezi skutečnou Kambodžou a tou obalenou pozlátkem.

I zde se dá totiž narazit na místa, která nemají s reálnou podobou země nic společného. Nejlepším způsobem, jak si tuto zemi vychutnat je tedy spolehnout se na místní rodiny, ptát se jich, stravovat se u nich a dokonce u nich lze i spát. Navíc za ceny, které jsou oproti těm nabízeným ve velkých resortech minimální.

Míst, které nabízí Kambodža je nespočet a není to jen Angkor Vat, jeden z nejznámějších symbolů kambodže v podobě velkého chrámu, který dříve sloužil jako královský palác a vlastně i celé město.

Podobných chrámů jak je Angkor je ovšem po celé zemi daleko větší množství. Od pobřežních oblastí, až po horské vesnice, tam všude můžete najít nádherná místa, dobrodružství a splněný sen o ráji na zemi.

Počasí v zemi je vlhké tropické a ovlivňované dvě monzuny. Na severovýchodě je chladný a suchý monzun na jihozápadě zase vlhký a teplý. Průměrná denní teplota se ovšem pohybuje většinou kolem 20 stupňů a i za nejchladnějšího období většinou neklesá pod dvacet. Takže není problém obývat Kambodžu celoročně. Vůbec nejvhodnější je ovšem období od ledna do začátku února. Hlavní turistická sezóna je pak od listopadu do února.

Kambdža je cenově velmi dostupná země, která navíc používá pro většinu plateb americké dolary. Za jídlo v restauraci zde zaplatíte od pěti do sedmi dolarů, na ulici pak od dvou do tří dolarů. Vždy je ovšem potřeba myslet na to, že je potřeba smlouvat vždy a všude, protože ceny bývají mnohonásobně dražší.

Related Posts