Patříte mezi milovníky historie a její jedinečné atmosféry? Na mnoha místech můžete i v dnešní době narazit na oblasti, ze kterých historie doslova dýchá. A patří k nim legendární Karlštejn, který je jakousi ikonou romantismu a zvláštního tajemna. Není divu, že stále přitahuje pozornost památkářů a turistů. Pohled na mohutný hrad Karlštejn vypínající se nad řekou Berounkou nezanechá žádné srdce nedotčené. Co byste pak řekli na možnost prožít několik dní v jeho podhradí?

Ubytujte se v historickém hotelu s moderní atmosférou

V blízkosti Karlštejna máte několik možností, jak se ubytovat, pokud v této oblasti chcete strávit několik nezapomenutelných dní. Je zde i hotel s nádechem historie, která sahá do doby před postavením samotného hradu. Tento hotel u Karlštejna zrekonstruovali majitelé z bývalého mlýna, který byl ve své době jediným v okolí. Zachováním historické atmosféry s prvky moderního prostředí vytvořili ideální ubytování pro karlštejnskou oblast. Hotel je starší od hradu o necelých sto let a v jeho blízkosti je zelený ostrov s romantickým altánkem, který je vyhledáván pro svatební obřady.

Pokoje nabízí romantiku i moderní komfort

Už po příchodu na hotel pocítíte dýchat atmosféru romantické historie. Pokoje jsou vybaveny stylovým nábytkem pro zachování historického nádechu a přesto moderně komfortní tak, jak jsme již v dnešní době zvyklí. Všechny jsou nekuřácké s internetovým pokrytím. Pokud se vám zachce ještě více luxusu, můžete se ubytovat v horních apartmánech, které mají navíc i volně stojící vanu s dešťovou sprchou, minibar a dokonalý výhled do krajiny.

Prozkoumejte okolí hradu Karlštejn

Nenechte si zároveň ujít ani možnost průzkumu okolí hradu. Samotný hotel nabízí několik zážitkových a romantických balíčků, které vám ubytování v hotelu Karlštejn ještě více zpříjemní. V areálu můžete navštívit menší soukromou ZOO nebo si zajít zahrát golf na nedaleké hřiště. V blízkém okolí také najdete proslule známé Koněpruské jeskyně (více o nich zde), lomy Amerika či skanzen Solvayovy lomy. Celá oblast je bohatá na zážitky a určitě si zde každý přijde na své. Pokud stále nebudete mít dost, můžete po náročném dni využít v hotelu i masážní služby nebo navštívit finskou saunu, aby váš zážitek z pobytu byl naprosto dokonalý.