Jaký je nejrychlejší způsob, jak si uvědomit krásu naší planety? Jednoduché: Při návštěvě největších a nejkrásnějších národních parků světa. Můžeme být vděční, že vlády z mnoha zemí se rozhodly tyto úžasné kousky nedotknutelné divočiny chránit a uchovat pro budoucí generace. My jsme pro vás vybrali 5 nejkrásnějších.

Národní park Arenal Volcano, Kostarika

Uprostřed hustého deštného pralesa objevíte stále činnou sopku (a dokonce možná spatříte i lávu, která se táhne po stranách), obklopenou horkými kameny, lesy s bohatou faunou a spoustou skrytých vodopádů. Zeptejte se kohokoli, kdo v Arenalu byl a řekne vám, že je to prostě ráj.

Národní park Iguazu, Argentina/Brazílie

Národní park Iguazu táhnoucí se na hranicích Argentiny a Brazílie hostí jeden z nejúžasnějších vodopádů na světě. Ať už si chcete od horkého podnebí odpočinout ve vyšších nadmořských výškách nebo se těšit na více než 2000 druhů rostlin, procházka kolem tohoto halasného vodního monstra bude zkušeností, na kterou nikdy nezapomenete.

Národní park Yosemite, USA

Existuje tolik důvodů, proč tento přírodní skvost navštívit. Ať už se rozhodnete pro krystalově čistá jezera, borové lesy nebo zasněžené hory, Yosemitský národní park zaručuje neskonalou krásu.

Národní park Etosha, Namibie

Afrika má spoustu úžasných národních parků, ale žádný z nich nekombinuje tak rozmanitou paletu krajiny a divoké zvěře, jako namibijský národní park Etosha. Nejenže zde můžete potkat žirafy, zebry a leopardy, ale těšit se můžete i na více než 2000 starobylých skalních maleb.

Národní park Banff, Kanada

Udělejte si výlet do tohoto národního parku a pochopíte, proč je korunovačním klenotem Kanadských skalnatých hor: nedotečená horská jezera, mohutné ledovce, vysoké hory, losi, medvědi…Je to jako nalézt to nejlepší ze severoamerické divočiny v jednom krásném balíčku.