Na přepravě zboží a materiálu je lidstvo závislé snad už odnepaměti. Proto stále existují snahy, jak celý systém vylepšovat.

Hodně v tomto ohledu záleží na boxech a přepravkách, které musí často vydržet skutečně hodně. To je také důvod, proč se dnes vyrábí víceméně jenom z plastu.

Jsou odolné prakticky proti čemukoliv

Dříve se prakticky všechny bedny, včetně malých přepravek, vyráběly výhradně ze dřeva. To už dnes ale neplatí. Ne že by snad nebylo dřevo dobrým materiálem. I v současnosti se z něj vyrábí kde co, nicméně co se beden týče, zde už hraje prim pouze plast.

Jedním z hlavních důvodů je odolnost. Dřevo samozřejmě je docela houževnaté, nicméně na plast se skutečně nechytá. Ten totiž dokáže bez ztráty kytičky odolat jak mechanickým útokům, tak i vodnímu živlu. Ano, dřevo a voda nejsou zrovna nejlepší kamarádi, plastu však vůbec nevadí.

Ten kupodivu nemá problémy ani s celou řadou různých kyselin. Je jasné, že některé typy dokáží poměrně spolehlivě zlikvidovat i umělou hmotu, avšak valná část slabších žíravin nechává plast bez jakéhokoliv poškození.

Jednoduché mytí

Plastové nádoby, krabice, bedny či přepravky se také mnohonásobně lépe udržují v čistotě než dřevo. To má nevýhodu v tom, že obsahuje póry. V těch se udržuje špína a rozličné pachy. Kdo chce dřevěnou bednu používat pokaždé ke skladování něčeho jiného, musí ji vždy pořádně vydrhnout, což je náročné a zdlouhavé.

Plastové bedny na druhou stranu stačí prostě jen opláchnout hadicí. V případě silnějšího znečištění je dobré použít i trochu saponátu. Jedná se o jednoduchou práci, která je během pár chvil hotová.

Různé druhy výrobků

Z plastu se dnes produkuje skutečně obrovská hromada věcí. Jedná se o velmi oblíbený materiál i pro firmy typu PK group, jež se zabývají výrobou různých druhů přepravek, big boxů či nádob na odpadky.