I když možná necestujete moc často, jistě se všichni shodneme na tom, že cestopisy jsou hodně zajímavé. Některé doslova berou dech, takřka každý okamžitě pocítí touhu vydat se do oněch vzdálených míst, která prostě voní exotikou. A získat inspiraci, kam se podívat letos v zimě nebo příští rok v létě, to určitě není od věci, že?

Temple in Grand Palace Emerald Buddha (Wat Phra Kaew), Bangkok, Thailand

Podívejte se třeba na jihovýchod asijského kontinentu

Zajímal by vás cestopis z Thajska? Sedmdesátimilionová země skrývá mnoho tajemství. Jen za rok 2015 navštívilo Thajsko na čtyřicet tisíc Čechů. Exotická země nevyžaduje vstupní vízum, ale jsou zde jistá specifika, na něž je třeba brát zřetel. Například, thajský král je posvátná osoba, nesmí se urážet. Nejtepleji v roce je tu, když u nás končí jaro, během našich zimních měsíců tu naopak čekejte deštivější počasí – to ale neplatí vždy, spíše je ve vzduchu cítit velká vlhkost.

Co je na Thajsku opravdu turisticky atraktivního?

  • Bangkok, metropole, které se přezdívá „východní Benátky“. Mísí se tu středověk a 21. století, obdivovat můžete královské letní sídlo, spoustu chrámů a rozvaliny někdejšího centra Thajska, nedalekého Ayutthayi.
  • Ostrov Phuket, kde žije asi 300 tisíc lidí. Nádherné pláže a azurové moře (a to i přes až obrovský zájem turistů nejen z Evropy), ale také dobrodružství při cestě do chrámu Wat Phra Thong.
  • Pokud se chcete potápět, tak prozkoumejte letoviska Phi Phi nebo Ao Nang. Najdete tu starobylé chrámy, ale také dokonalý tropický svět, dýchne na vás exotika a poučíte se o historii.

Dalším zajímavým turistickým cílem je Hawaii. Souostroví, kde zábava nikdy nekončí, o čemž se můžete sami přesvědčit. Národní park Haleakala, nádherné vodopády, odpočinek a opalování na pláži, račte si vybrat! Pokud ale chcete poznat opravdový ruch velkoměsta, vyberte si New York. Zoo v Bronxu, Empire State Building, návštěva Sochy Svobody a Wall Street.

Mezi další lákadla určitě patří i pestrobarevné restaurace a kavárny, které tu jsou na každém kroku. Jedno z největších amerických měst zkrátka láká k posezení. Mísí se tu desítky různých kultur, procházka nočním New Yorkem je prostě nezapomenutelná. Ať už se ale vydáte kamkoliv, nezapomeňte, že jsou zde stovky možností – zjistěte si o lokalitě co nejvíce ještě před odjezdem!