Hledáte-li destinaci, kam vyrazit v zimě na dovolenou a chcete něco skutečně výjimečného, pak zkuste Sri Lanku. Na tomto ostrově totiž zažijete vše, co můžete od dovolené očekávat.

Sri Lanka je mistem kde najdete vše

Sri Lanka je ostrov nacházející se jižně od Indie, který nabízí neskutečně nádhernou přírodou, jedinečné památky, jídlo a krásnou kulturu, zkrátka vše, na co si vzpomenete. Navíc je země velice levná, takže si můžete dovolit i větší luxus.

U Sri Lanky vždy záleží na jaké aktivita máte zrovna náladu, ale díky její rozloze, která je menší než České republiky, se dá za týden či dva navštívit skutečně všechno důležité z celé země. Letadlem nejspíše dorazíte do Kolumba, což je hlavní město země. Z něj se pak velmi pohodlně dostanete všude kam potřebujete.

V podstatě celé jižní a východní pobřeží nabízí jedinečné pláže s neuvěřitelnými scenériemi, které si doslova zamilujete. Najdete zde celou řadu hotelů, některé luxusnější a dražší, ale v podstatě je zde ubytování velice dostupnou záležitostí, kterou si rozhodně užijete.

Pokud milujete surfování, je pro ideální oblastí pro zimní dovolenou jižní pobřeží, které nabízí nejlepší podmínky. Naopak v letním období je ideální východní pobřeží. Teplota vody neklesá celoročně pod 25 stupňů, takže zapomeňte na neopren a další nezbytnosti při serfování například během podzimu v Evropě.

Teploty na ostrově neklesají pod 20 stupňů, je ale dobré si vybírat do jaké části ostrova kdy zavítáte. Například jižní a západní pobřeží je dobré navštívit od konce listopadu do dubna. Naopak Východní pobřeží od dubna do září. ŘIjen a Listopad jsou sužovány monsunovými dešti a počasí je velice nestálé.