Není to rozhodně nic neobvyklého, že stroj, na kterém pravidelně sedáváte, už vás časem přestane bavit tak, jak jste na to byli zvyklí. Konec konců i ta největší krása na světě bohužel má tu tendenci, že se časem okouká. Je potom škoda jezdit na stroji, který vám už nepřijde tak atraktivní.

Existují ale možnosti, jak byste si mohli stroj ozvláštnit a dát mu nový šmrnc. Samozřejmě je spousta drahých možností jako chromování bloků, řídítek, nebo kompletní nový nástřik. Jenže jsou i takové varianty, u kterých ze zásady nemusíte nutně investovat tisíce korun.

Přidejte kokpitu sportovnější vzhled!

Samozřejmě je kokpit tou částí, která nás jakožto jezdce zajímá na pohled i funkcí nejvíce. Z motorky víceméně skoro nic jiného nevidíme, a navíc i z pohledu třetí osoby je vždycky kokpit možné vybavit nápaditějšími prvky. Jedním z nich mohou být i obyčejné CNC páčky, které používáme na brždění a ovládání převodů.

Ačkoliv základní páčky nemusí vypadat špatně, tak mnohdy můžou při neutrálním vzhledu doslova zabíjet dravost nebo sportovní vzhled motorky. Občas je proto jejich modernizace detailem, který vás zahřeje na duši.

Gripy? Ty se jen tak přehlédnout nedají

U kokpitu ještě zůstaneme, protože kousek od páček najdeme další velice důležité prvky, které jsou navíc i extrémně efektivní pro změnu designu. O čem, že je to řeč? Řeč je tentokrát o gripech a rukojetích. Ty najdeme v ohromném množství provedení od barev a vzorů, po různé varianty povrchové úpravy. Pochopitelně mají gripy a rukojeti mimo své estetické hodnoty hlavně velký funkční význam pro držení na motorce, ale při správné volbě jsou i nepřehlédnutelným designovým prvkem.

Sportovní kokpit znamená dokonalý zážitek

Kokpit se ale nemusí zaměřovat jenom na řídítka jako taková. Co v něm můžeme také najít? Místo na sezení, kolem kterého se dá hodně vymýšlet. Ačkoliv výměna sedačky může být dražší věcí, tak tankpady rozhodně nejsou. Speciální tankpady na nádrž jsou tmavou styčnou plochou, na které se jezdec dobře drží při jízdě na motorce. Jsou nejen že velice užitečné a důležité pro efektivní a bezpečnou jízdu, ale navíc jsou na pohled výborným doplňkem.

Related Posts