Z práce domů a z domova zpět do práce, bez nálady a jen s minimálním nadšením? Pak je možná čas zcela změnit životní styl, spálit staré nudné mosty a zkusit v životě něco zcela nového. To umožní například digitální nomádství, tedy cestování s laptopem v ruce, díky kterému můžete cestovat a pracovat zároveň.

Cestuj a vydělávej

Abyste mohli digitální nomádství skutečně provozovat, je zapotřebí najít si takovou práci, kterou budete moci dělat odkudkoliv na světě, nejlépe za využití svých schopností spojených s počítačem. Digitální nomádství je vhodné pro všechny programátory, grafiky, ilustrátory a další, kterým k práci stačí internetové připojení a počítač.

Zoufáte si, že nic takového neumíte? To vůbec nevadí! Na počítači se z dá z dálky dělat spoustu jiných věcí, a vůbec nemusíte být zaměstnaní. Například je digitální nomádství skvělou věcí pro psaní knihy, nebo článků a třeba rovnou o cestování. Z dálky také můžete rozjet nějaký ze svých nápadů v oblasti online startupu, které jsou momentálně na velkém vzestupu.

Pokud se vám podaří nějakou takovou práci zajistit. Je zapotřebí si vybrat destinaci, do které se odeberete. Vždy bude záležet na vašem vkusu, ale také na rozpočtu, který se vám podařilo zajistit. Jaké podmínky pro digitální nomády přinášejí jednotlivé destinace prozrazuje například Nomadlist, který je velmi přehlednou pomůckou pro každého, kdo má v plánu vyrazit do neznáma, ale chce o onom neznámu alespoň trochu vědět.

Místní komunita vám vždy ráda odpoví na jakoukoliv otázku. Zároveň vám samotný web nabízí spoustu zajímavých informací a také možností kde se uplatnit.

Related Posts