Panuje všeobecná představa, že cestování o samotě může být nebezpečné, náročné a osamělé. A ještě horší, pokud jste žena. Ti, kteří se však odvážili, si často nemohou právě sólo cestování vynachválit, a dokonce tvrdí, že je v mnoha ohledech lepší než cestování ve skupině. Podívejte se na mýty, které vyvrací sólo cestovatelé.

Sólo cestování znamená, že budete často sami

Jednou z věcí, kterých se většina lidí obává, je fakt, že budou skoro po celou dobu své cesty sami. Někteří cestovatelé však tvrdí, že během jednoho týdne sólo cestování získali více přátel, než za celý rok doma. Pokud jste žena, možná budete překvapená, kolik dalších žen cestuje o samotě.

Sólo cestování je pouze pro ty, kteří jsou single

Možná se domníváte, že pokud cestujete sami, asi je to proto, že nemáte nikoho blízkého, kdo by jel s vámi. Lidé, kteří mají rodinu či partnera prostě podle vás takovéto cesty nepodnikají. Není to však pravda. Spousta lidí, kteří mají vztah, cestují o samotě, a to z různých důvodů, například rozdílné zájmy, fakt, že partner se nemůže uvolnit z práce nebo prostě oba jen chtějí zažít sólo dobrodružství.

Pro cestování o samotě musíte být extrémně odvážní

Je přirozené se bát, ale když se odvážíte a nasednete do letadla, později se budete smát tomu, jak jste byli vyděšení, protože vám nacházení nových přátel, ochutnávání nových pokrmů a hledání míst, kde chcete být, bude připadat jednodušší, než byste si byli pomysleli. Nemusíte si být stoprocentně jisti sami sebou při takovýchto výpravách. Nejtěžší je nasednut na letadlo, poté už je překvapivě jednoduché překonat jazykové bariéry a zažít dobrodružství.

Nesmíte být introvert

Zjistíte, že když se budete seznamovat s novými lidmi a ze začátku to bude možná nervující, ti druzí budou víc otevření než vy nervózní, a to vás povzbudí. Je jednoduché začít konverzaci například tím, že se druhého zeptáte, odkud je nebo kam má teď namířeno. Možná to jsou klišé, ale fungují a hned máte téma, o čem se bavit.

Cestování o samotě je nebezpečné, především pro ženy

Známé hollywoodské filmy nám ukazují dramatické příběhy o ženách, které byly na svých cestách uneseny či znásilněny a jsou jedním z největších argumentů proti sólo cestám. Zůstat v bezpečí na sólo cestě – to je otázka naslouchání své intuici. Chovejte se na cestách jako doma. Opila byste se sama na baru?  Chodila byste sama po nocích venku? Mluvte s místními o tom, čeho byste se měla vyvarovat a trénujte svou intuici. Ta vás udrží naživu doma i na cestách.