Pro Čechy je nejpopulárnější destinací Karibiku rozhodně Dominikánská republika. Postupně však turisté objevují i další zem, která je o dost menší než Dominikánská republika, máme na mysli Jamajku. Ta vám přináší nejen krásné pláže, typický životní styl, řadu gastronomických lahůdek, ale také jedinečnou atmosféru, kterou zakusíte právě jen na Jamajce.

Hudební život

Jamajka je犀利士
domovem reggae a Bob Marley vás bude provázet po celém ostrově. Reggae zní po celém ostrově a utváří právě jedinečnou atmosféru na Jamajce. Pokud patříte mezi velké fanoušky reggae, můžete sem zavítat na některý z reggae festivalů. Uvolněné reggae je právě tím, co vyjadřuje životní styl celé Jamajky.

Na Jamajku pozorovat ptactvo?

I když jedete na Jamajku za relaxací a krásnými plážemi, nabízí vám Jamajka nádhernou podívanou, která potěší na duši nejen ornitology. Ideální je domluvit si výlet do džungle spolu s průvodcem. Díky němu poznáte nádherné ptactvo Jamajky. Vidět můžete na 30 endemických druhů ptactva. Nikde jinde je tedy vidět nemůžete! Během zimy je však Jamajka domovem pro další cca 300 druhů ptáků. Nezapomeňte na fotoaparát s dlouhým objektivem!

Relaxace na pláži

Samozřejmě, že cílem většiny z nás je odpočinek na krásných plážích, které jsou typicky dlouhé a nechybí bílý písek a vysoké palmy. Objevit zde můžete i menší romantické zátoky, které nabízí dokonalé prostředí pro relaxaci a klid.

Je libo šálek kávy?

Vydat se můžete také na výlet a objevit mnohé turistické trasy, které vám Jamajka nabízí. Výšlap si můžete zpestřit šálkem jamajské kávy, potkáte zde totiž řadu kávových plantáží, kde ochutnáte jedinečně čerstvou kávu s dokonalou chutí. Pěstitelé kávy se s vámi jistě rádi podělí o zajímavé historky a prozradí vám, jak se káva sklízí a připravuje. Zaleťte si na dovolenou na Jamajku a objevte jedinečný ostrov.

Related Posts