Ať už jste Čech nebo cizinec, tak jste dost možná slyšeli o jednom z těch nejhezčích měst v České republice. Je jím Český Krumlov, který leží přibližně třicet kilometrů jižně od krajského města jižních Čech, od Českých Budějovic.

Do povědomí většiny lidí se dostal Český Krumlov především díky svojí jedinečné poloze. Město je postavené na hornaté oblasti, do které se v meandru zařezává řeka Vltava. Na jedné straně Vltavy vás tak čeká historické centrum plné atrakcí a dobré gastronomie, zatím co na druhé na vás z výšky kouká místní hrad. Jenže na Krumlov je jeden pohled, který spousta lidí nezkusí a je to škoda. A to pohled z vodní hladiny.

Příjemné vodní trasy jižními Čechami

I když jste naprostí začátečníci na lodích, tak jsou pro vás po většinu roku jižní Čechy doslova rájem. Vltava patří mezi nejvodnatější a největší vodní toky u nás, ale přesto je jenom zřídkakdy divoká a problematická na sjezdy. Po celé její délce je tak od česko-rakouských hranic až na severní části kraje k dispozici půjčovna lodí Vltava, díky které si můžete zapůjčit loď na jeden i více dnů kdekoliv po celém toku.

Co se týče konkrétně Českého Krumlova, tak ten bývá velice často právě začáteční stanicí, odkud se vodáci vydávají na cesty směrem do středních Čech. Ačkoliv Krumlov jako takový proplouváte spíše odněkud z jeho středu, tak si můžete plně užít průjezdy jinými velkými městy na Vltavě, jako jsou třeba České Budějovice či Tábor. Díky tomu půjčovna lodí Český Krumlov může být jak zastávkou, tak i počátečním bodem, ze kterého ale o nic z toho nejhezčího nepřijdete.

Užijí si i milovníci divoké vody

Ačkoliv jsou ve většině případů jižní Čechy plné vodních toků, kterých se nemusí bát ani naprostí premianti na vodě, tak můžete najít i taková místa, která už mají divočejší ráz. Jde především o trochu mělčí oblasti, které jsou lemovány přírodními kameny a tvoří tak mimo jiné parádní scenérii, při které se nebudete stíhat kochat. Pro vaše potřeby je na takové jízdy k dispozici dokonce i půjčovna raftů Český Krumlov, takže rozhodně nemusíte shánět nebo dopravovat svůj vlastní raft, abyste si tuto parádu užili naplno.