Vietnam je pro nás zemí, z které přichází všichni ti prodavači, obchodníci, kuchaři a zahradníci. Přemýšleli jste však někdy nad tím, proč nepřijet z Evropy do Vietnamu?

Jedinečná kuchyně

Vietnam rozhodně nadchne všechny ty, kteří milují jídlo a krásnou přírodu. O Vietnamu je známo, že jeho kuchyně je jednou z nejlepších na světě. Je chutná, zdravá a také levná. I to je důvod proč se i nás v poslední době rozmáhá takové mnoho vietnamských bister, které už nevaří kung pao a kuře ve sladkokyselé omáčce, ale vaří skutečné vietnamské recepty, jako jsou letní závitky, bun chu, bun b onam bo a další skvělé recepty.

Příroda

Pro milovník přírody je doporučován především severní Vietnam a to okolí Sapa, pobřeží Ha Long a tak Tam Coc. Za návštěvu stojí také delta řeky Mekong na samotném jihu země. Za návštěvu stojí také stovky jeskyní poblíž města Phong Nha. Zde se nacházejí ty nejkrásnější jeskyně světa.

Ubytování

Ubytování ve Vietnamu se dá sehnat od 10 až 15 dolarů, kdy dostanete pěkný pokoj s klimatizací a pokud budete smlouvat, dostanete v ceně také půjčení kola. Nejvíce se zde však uplatní skůtr nebo motorka, na jejíž bok připevníte surfové prkno a máte o celodenní zábavu postaráno. Pokud budete cestovat po celé zemi. Rozhodně využijte speciálních nočních autobusů. Ty jsou moderní, čisté a pohodlné. Často v nich naleznete wi-fi připojení a tak se dobře prospíte, přesunete se po celé zemi a ještě ušetříte za hotel.

Dejte Vietnamu šanci a uvidíte, že vás dostane do kolen. Pokud o Asii přemýšlíte již delší dobu, Vietnam je rozhodně tím místem, které je ideální pro začátek asijského dobrodružství.