Maroko nabízí vše, co najdete v typických středomořských destinacích v Evropě a navíc množství afrických zajímavostí a cenami, které jsou více než přijatelné. Pojďte se s námi podívat na 5 marockých favoritů, které vám mohou být inspirací, proč tuto krásnou zemi navštívit.

Menknes

Medina na severu Maroka z 9 století, obklopená moderním městem, které nabízí ještě několik dalších významných pamětihodností: mauzoleum Moulay Ismail, dále jednu z nejzachovalejších bran v celém Maroku – Bab Mansour a Volubilis, fascinující soubor římských ruin.

Fes

Medina v tomto ohromujícím městečku je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Má rozměry 2, 4 km2 a je jedním z nejlépe zachovalých starých měst arabsko-muslimského světa. Tato spleť křivolakých uliček a vzájemně si podobných domků tvoří jedno z nejsložitějších světových městských bludišť, a tak není divu, že se zde turisté často ztrácí. Naštěstí se vždycky najdou dobří lidé, kteří vám ukážou cestu k příslušné památce, do hotelu nebo koželužny.

Merzouga

Možná jste o tomto vzdáleném marockém klenotu ještě nikdy neslyšeli, ale nevadí. Je to brána k zážitkům, které nikdy nezapomenete – písečné duny, s nimiž si pohrává vítr, klid a nekonečná poušť – to vše vám nabídne Sahara. Tento úchvatný zážitek jistě stojí za cestu do tohoto odlehlého kraje Maroka.

Ouarzazate

Přemýšleli jste někdy o tom, kde se natáčely ty úžasné pouštní scény ve vašich oblíbených filmech? Je pravděpodobné, že některé vaše oblíbené snímky pochází právě z marocké pouštní krajiny. Tato oblast vítá hollywoodské režiséry už od 60. let a město Ouarzazate je v centru. Zde se natáčely slavné snímky jako například Kleopatra, Království nebe, Sahara a také populární HBO seriál Game of Thrones.

Marrakech

Žádná dovolená v Maroku není úplná, jestliže vynecháte město v srdci místní turistiky, jehož intenzivní atmosféra vás zcela pohltí. Marrakech představuje moderní duši Maroka, spolu se spoustou zajímavých míst, muzeí a velkou medinou.

A jestliže vám tyto návrhy nestačí k tomu, abyste uspokojily své marocké chutě, navštivte také další místa, jako je například Essaouira, Rabat, Tanger, Agadir a Tetouan. Všechny mají své jedinečné kouzlo a přesvědčí vás, že Maroko rozhodně stálo za návštěvu.