Tokio je jedinečným městem, které nemá ve světě obdoby. Každá jeho čtvrť je navíc naprosto jedinečná a výjimečná.

Pulzující město

Před cestou do Tokia si můžete načíst tisíce materiálů, shlédnout mnoho dokumentů a videí, ale i přesto bude po příjezdu neuvěřitelně překvapeni. Zběsilé vibrace životního tempa a neuvěřitelné množství smyslových vjemů, které vám toto město naservíruje vás dostane do kolen.

Jedná se o město mnoha tváří, které vás ani v té nejdivočejší fantazii nenapadnou. Tokio si prostě musíte zažít. Po jeho poválečné obnově se stalo z města hypermoderní metropolí. Především Tokijská zátoka je jednou z nejmodernějších tváří. Pravé historické Tokio naleznete ve čtvrti Eda, kde byly pečlivě zrekonstruovány staré stavby.

Ozvěny starých časů se ozývají také ve čtvrti Asakusa v bývalém centru dolního města, kde stojí hlavní tokijský budhistický chrám Sensó-dži. Určitě se zastavte také ve staré šintoistické svatyni Meidži, která je obklopená rozsáhlým parkem.

Pokud máte rádi luxus a mamon, pak se vám bude líbit nákupní čtvrť Ginza, kde sídlí ty nejexklusivnější butiky a své nákupy zde dělá největší celebrity světa. Pokud vás lákají nákupy pochoutek a rybích specialit, pak určitě navštivte rybí trh Cukidži, který je největším trhem svého druhu na světě.

Míst které v Tokiu stojí za návštěvu je však mnohem více, a proto je jen na vás, která z nich navštívíte v rámci svého časového harmonogramu. Každopádně Tokio by ve svém životě měl alespoň jednou navštívit každý. Tak s chutí do toho!

Related Posts