Pomalu začínáte přemýšlet nad oslavou konce roku a rádi byste nabídli hostům kvalitní víno? Nebojte se sáhnout po kvalitních španělských vínech.

Lahodná španělská vína

Je známo, že Španělsko patří mezi přední producenty vína na světě. Díky své výhodné geografické poloze i příznivým podnebním podmínkám je Španělsko především předním producentem červených vín. Je pro ně charakteristická především nezaměnitelná chuť, malebná barva i skvostná vůně. Nejkvalitnější vína pochází především z oblasti Rioja a Ribera del Duero. Právě vína z těchto vinařských oblastí patří k nejvyhledávanějším a nejvíce oceňovaným vínům na světě. K nejpěstovanějším španělským odrůdám červených vín náleží Tempranillo, Garnacha, Syrah a Merlot. Španělská vína se na rozdíl od těch českých a moravských neodlišují podle cukernatosti na jakostní a přívlastková. Ve Španělsku totiž všechny vinařské odrůdy dosahují vysoké cukernatosti. Pro španělská vína naopak existuje rozlišení podle původu, doby a podmínek zrání. Podle doby zrání jsou španělská vína pojmenovány Joven, Crianza, Reserva a Gran Reserva. Přičemž vína nejvyšších hodnot nesou označení Gran Reserva a zrají minimálně dvacet čtyři měsíců v barikových sudech a rok až tři v láhvích. Na webových stránkách společnosti BMC Brno se můžete seznámit se španělskými vinařskými oblastmi a vyhlédnout si vína, která se stanou chloubou Vašich oslav.

Na čem si pochutnat ze španělských delikates?

Na internetových stránkách společnosti BMC Brno se dovíte také spoustu cenných informací o lahodných španělských delikatesách. Nabídka španělských delikates je skutečně rozmanitá. Je pro ně charakteristická vysoká kvalita, nezaměnitelná chuť i linoucí se vůně. Pochutnat si tak můžete například mořských specialitách, džemech, paštikách, olivových koktejlech či chobotničkách na česneku. Kdo chce ochutnat skutečnou španělskou delikatesu, určitě by si neměl nechat uniknout příležitost k ochutnání choriza. Chorizo je tradiční sušený salám ze Španělska a Portugalska.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Related Posts