Až budete chtít poznávat krásy Evropy, rozhodně se zastavte i v Lisabonu. Lisabon je město tisíce možností, které musíte vyzkoušet všechny!

Lisabon je město ležící na řece Tajo, jehož historie sahá do dávných antických časů. Jedná se o dynamickou evropskou metropoli, která má co nabídnout jak milovníkům moderny, tak také historie. Ráz města je tvořen zástavbou z osmnáctého století, kdy bylo město téměř kompletně zničeno zemětřesením. Díky tomu se jedná o velice přehledné a chytře koncipované město, které nabízí vše, co potřebujete.

Pro milovníky historie nabízí nádherný maurský hrad sv. Jiří, rozpadlé ruiny katedrál, historická náměstí, skvostné paláce a jedinečné secesní budovy. Pokud máte skutečně rádi rozlišné kultury, rozhodně zajděte do čtvrti pod maurským hradem, ve kterém najdete vedle sebe obchody čínských, indických, pákistánských i tureckých obchodníků.

Rozhodně vám doporučujeme zajít si na místní bleší trh, který se koná každou sobotu dopoledne u jedné z místních katedrál. Pokud budete mít Lisabonu až až neváhejte zajet si do Cintry, což je komplex několika hradů a zámků vystavěných coby letní sídla nedaleko Lisabonu.

Večer si rozhodně dojděte do některé z místních restaurací, kde si dopřejte nejen sklenku výborného vína z Portugalska, ale také se zaposlouchejte do portugalských národních písní Fado, které jsou tesklivé, ale veselé zároveň.

V Lisabonu rozhodně navštivte čtvrť Belém, kde si dopřejte návštěvu některého z místních muzeí a dejte si pastel de belém, jednu z nejtradičnějších lahůdek tohoto města. Zkrátka v Lisabonu je vždy co dělat a je jen na vás jak chcete svůj pobyt zde strávit. Pozor i milovníci nakupování zde najdou učiněný ráj a to především na některé z místních proslavených ulic s mnoha světovými značkami.