Transylvánie je známá jako tajemná země plná krvežíznivých upírů a vytí vlků. Možná si někteří lidé myslí, že jde pouze o fikci, ale tento ústřední rumunský region opravdu existuje. Stále jej však halí závoj tajemství. Na východě ohraničená Karpaty je tato „země za lesem“ stále neobjevená. Sbalte si tedy česnek a vydejte se do tohoto krásného východoevropského regionu – magické Transylvánie.

Co byste měli před návštěvou Transylvánie vědět?

Drákula je skutečný (téměř)

Upíří román Brama Stokera z roku 1897 byl inspirován starodávnou pověrou a reálným životem Vláda Drákuly, který zde žil v 15. století a byl známý tím, že zabil až 80 000 nepřátel. I přes to je však v této oblasti považován za hrdinu a ne každý je tedy nadšen z krvežíznivé pověsti regionu. Po letech opozice od místních vydala Rada pro rumunský turismus plány na vytvoření „upíří turistiky“ za pomoci evropských fondů.

Jako návrat do staré doby

I když možná stále budete slyšet strašidelný hlas hraběte Drákuly, v Transylvánii najdete překrásné hluboké lesy, svěží pastviny a louky plné divokých květin. Cesty po Transylvánii, popsané jako poslední skutečně středověká oblast v Evropě, vám zajistí pocit, jako kdybyste se vrátili o 100 let zpět. Koňské povozy dunící po prašných cestách, pastýři se stády na loukách a vesničané sušící seno na slunci. Vaše romantické naladění možná udrží pod kontrolou jen nedostatky v infrastruktuře, například výtluky silnic a pomalé vlaky.

Maďarština vám přijde vhod

Krkolomnou maďarštinou se domluvíte ve východní Transylvánii. Také se používá ve městech jako Miercurea-Ciuc, Targu Mures a Cluj-Napoca a v krajích Covasna a Harghita. Je to tak proto, že region byl spojen s Maďarskem po více než 1000 let, a to až do konce první světové války. Dnes Maďaři tvoří asi 19 % transylvánské populace.

Můžete si odpočinout v termálních pramenech

Transylvánie má řadu rekreačních měst, které jsou proslulé léčebnými vodami. Říká se, že bahno a teplé slané vody Bear Lako v Sovatě léčí neplodnost. A konejšivé vody Ocna Sibiului jsou skvělé při artritidě.

Do Rumunska většina lidí vyjíždí užívat si přírody, takže nezapomeňte na kvalitní outdoorové vybavení. Vybavte se dostatečně velkým batohem, skladnou karimatkou a bude se hodit i funkční prádlo.

 

 

Related Posts