Jižní Tyrolsko nabízí jedinečná zážitky jak pro vaší letní, tak i zimní dovolenou. Ideální místo pro všechny milovníky skutečně aktivní dovolené.

Jedinečnost hor

Pokud preferujte hory v zimním období a rádi se kloužete po hřebenech hor dolů. Pak jsou Tyroly perfektním místem. Najdete zde celou řadu resortů, které vám nabídnou desítky až stovky kilometrů sjezdovek v té nejvyšší kvalitě. Navíc díky vysoké horské poloze je zde téměř vždy zaručeno, že budete mít sluníčko a domů tak přijedete nejen s pořádně unavenýma nohama, ale také roztomile opálenýma lyžařskými brýlemi.

V létě bude vaše tyrolská dovolená především ve znamení horské turistiky s pořádnou obuví a holemi. Za zdolávání vrcholů se vám však hory odmění naprosto jedinečnými výhledy do okolí celých alp, nádhernými lesy, lukami, zurčivými potoky, zkrátka vším co dělá hory horami.

Co dál krom hor?

Ubytovat se doporučujeme na některé z místních agroturistických farem, které poskytují veškeré zázemí. Nejen že se skvě v komfortu skvěle vyspíte, ale zároveň dostanete i skvělé místní jídlo z lokálních produktů, což je neuvěřitelný bonus.

Podívat se zde můžete samozřejmě také na památky, kterých je tu více než dost. Většina údolí je totiž hlídána celou řadou středověkých hradů a za návštěvu zajisté stojí také městečko Brixen, které bylo místem věznění známého spisovatele Karla Havlíčka Borovského.

Related Posts