Kuba, to je vůně doutníků, tance na ulicích, barevnost a pravá jižanská mentalita. Pokud chcete tuto ostrovní republiku navštívit, neváhejte, neboť se možná brzy promění v nefalšovanou turistickou destinaci a ztratí kus ze své jedinečnosti. Jaká jsou tedy na Kubě nejzajímavější místa?

Kdy odjet

Hlavní sezóna trvá na Kubě od prosince do března, také během letních prázdnin. V tu dobu jsou pláže rušnější, ceny vyšší a najít ubytování vám zabere více času. Není vyloženě špatné období, kdy na Kubu jet, neboť zde existují pouze dvě období: dešťů a sucha. První trvá od května do října a druhé od listopadu do dubna. Mimo sezónu se můžete těšit na liduprázdné pláže, levnější ubytování, ale také vyšší teploty a častější deště.

Co na Kubě navštívit

Co si rozhodně nenechat ujít? Pravou kubánskou atmosféru zažijete v hlavním městě Havaně, kterému se přezdívá „Paříž Karibiku.“ Nejnavštěvovanějšími místy jsou zde především náměstí Plaza de la Catedral a Plaza de Armas. Za nejkrásnější město je však považován Trinidad, jehož centrum je postaveno ve stylu koloniální španělské architektury. Třetím městem, které jistě stojí za návštěvu, je Varadero na poloostrově Hicacos, které si oblíbíte díky nádherným plážím.

Za přírodou se vydejte do národního parku Topes de Collantes, kde vás ohromí největší vodopád na Kubě, El Caburní. A pokud se do kubánské přírody zamilujete, můžete si udělat výlet také do dalšího národní parku Viňales, jehož zajímavostí jsou vápencové útvary zvané Mogoty.

Kubánské doutníky jsou nejslavnějším obchodním artiklem. Jejich milovníci budou jistě nadšeni návštěvou největší exportní továrny Partágas Tobaco Factory. V malebné vesničce Baracoy pro změnu ochutnáte výbornou čokoládu, kterou je Baracoa proslulá.

Milujete sport a potápění si nechcete nechat ujít? Navštivte souostroví Jarines de la Reina, která byla jakožto nejcennější potápěčská oblast na Kubě vyhlášena v roce 1996 mořskou rezervací.

Povědomá místa z Hříšného tance 2 na Kubě ale nehledejte, film byl totiž točen v Puerto Ricu.