Co je magnet fishing? Venkovní zábava a dobrodružství u vody. V ruce máte pevné lano, na jehož konci je přivázaný silný neodymový magnet. Vhodíte jej do vody jezera, rybníka, řeky nebo městské stoky a pak táhnete k sobě. Máte-li štěstí, k magnetu se přicvakne kovový předmět. Možná to bude něco cenného! Ale proč poklady hledat i v zimě? Zjistěte 5 výhod.

Na úvod: výbava magnetického rybáře

Pro lov kovových feromagnetických pokladů z hlubin potřebujete silný neodymový magnet, třeba magnet na magnet fishing M-20 s magnetickou silou 282 kg, dále pevné lano, například 30metrové PES lano na magnetic fishing s nosností 355 kg.

Hodí se vám také kýbl na případné úlovky, čisticí gel na ruce, případně další výbava na lov pokladů z vody.

1) Relaxujete, utečete od displejů

Dnešní doba je hodně digitální. Mnoho lidí velkou část dne hledí do displeje mobilu, tabletu, počítače a doma pak ještě na televizi. To je velký nápor na oči i mysl. U vody se krásně vyvětráte. I v zimě.

2) Otužíte tělo

Pobyt v zimě venku vás otuží. Pokud tedy zase moc nevymrznete a máte pořádnou výbavu – teplé oblečení, nepromokavé boty, rukavice. Na ochranu rukou jsou vhodné ochranné polyamidové rukavice s nitrilovým protiskluzovým povrchem. Ochrání vám ruce před nečistotami i popálením od klouzajícího lana.

3) Lepší možnost něco nalézt

K vodě se běžně chodí v létě během sezóny i začátkem podzimu. Lidé na plážích, hrázích rybníků nebo i na nábřeží občas něco ztratí, anebo to do vody záměrně zahodí. Na jaře, když se oteplí, k hlubinám vyráží velký počet lovců. Máte možnost tam být dřív a nalézt nějaké cennosti už v zimě.

4) Venku je prázdno

Většina lidí v zimě sedí hezky doma v teple. Běžně hodně navštěvovaná místa jsou liduprázdná. To je šance pro vás. Budete mít na lov pokladů hezky klid.

5) Vytipujete si lokality na jaro a léto

Ještě, než příroda zaroste a stromy se zazelenají, můžete si obšlápnout terén a dostat se i tam, kam normálně není přes vysoké kopřivy moc přístup. Až se oteplí, vyrazíte na magnet fishing najisto.

Bonus: Zažijete zábavu a chvilky napětí

Tohle sice platí, i když je venku teplo, ale magnet fishing je hlavně zábava a dobrodružství. Nikdy totiž nevíte, co se vám podaří z vody vytáhnout.

Příjemný lov!