Srí Lanka, to nejsou jen čajové plantáže, krásné pláže, milí obyvatelé a sloni. Tato asijská země je také známá jako ráj surfařů. A jak si surfování na Srí Lance opravdu užít? Řiďte se následujícími tipy.

1. Vyhněte se davům

Říká se, že nejlepší čas pro surfaře je na Srí Lance od dubna do října. Větrné podmínky i počasí jsou totiž v tu dobu ideální. Nicméně, v tomto období se do východní Mekky surfařů  Arugam Bay hrnou nadšenci z celého světa. Pokud nechcete patřit k těm, kteří surfují ve vodě s dalšími 70 a více lidmi, měli byste zvážit návštěvu jižního nebo západního pobřeží, které ukrývají spoustu tajných a dosud neobjevených spotů, které jsou skvělé během celého roku.

2. Užijte si surfování na Srí Lance v mimosezóně

Mimosezóna pro surfaře je na Srí Lance mezi listopadem a dubnem, avšak i během tohoto období si můžete skvěle zasurfovat. Vlny samozřejmě nejsou tak konzistentní jako na vrcholu sezóny, přesto například na jihu ostrova můžete chytit velké vlny a ty menší i na jiných místech takřka každý den.

3.  Jak se levně přepravovat

Mnozí z vás nechtějí utrácet tolik peněz za dopravu, takže je pronájem vozu na několik dní vyloučen. Další možností je zůstat v jednom z přeplněných surf spotů jako Mirissa nebo Hikkaduwa, kde je dostatek ubytovacích kapacit v blízkosti pláží. Dále na jih můžete najít dobré ubytování přímo na pláži.

4. Co si nezapomenout

Klasický surf vám bude stačit. Jen v případě, že cestujete na jihovýchod až východ během hlavní sezóny, možná si opatřete větší. Vlny jsou v tu dobu opravdu silné, ale stále je poměrně jednoduché se do nich dostat. Také si nezapomeňte lékárničku s desinfekčními prostředky, obinadly a možná i antibiotiky. Určitě se vám budou hodit i repelenty proti komárům. Berte dostatek vitaminu C proti infekcím.

5. Nenechte se ošidit

Někdy si můžete připadat divně, když cestujete po cizí zemi, kde nemáte přehled o cenách za dopravu, ubytování ani jídlo. A na Srí Lance se vám může často stát, že budete platit turistické taxy. Pokud máte srílanské přátele, zkuste je poprosit, zda by vám nemohli vyjednat příznivější ceny.