Tyrkysové laguny lákající ke koupání, na plážích bělostný písek a oranžové západy slunce – to je Bora Bora, ostrov souostroví Francouzské Polynésie, nacházející se v jižním Pacifiku zhruba 300 kilometrů od ostrova Tahiti.

Ráj turistů

Na ostrově můžeme spatřit rozmanitou a velmi bujnou vegetaci. Džungle zarůstá návětrné a deštivé svahy. V údolích, která jsou velmi vlhká, rostou kaštany s jedlými plody. Rokle jsou zarostlé kapradinami a na horských stráních se k nebi tyčí obrovské banánovníky. Můžeme zde však spatřit i travnaté savany, které bychom hledali spíše na sušších svazích v závětrných oblastech. Celé pobřeží je pak porostlé kokosovými palmami, ibišky a přesličníky.

bora-bora-680114_960_720

Na pevnině jsou pro turistický ruch důležitá dvě centra – na západním pobřeží je to Vaitape, které je také centrem administrativním a zároveň nejoblíbenější a nejživější část. V nejjižnějším cípu ostrova se nachází Matira, druhé centrum. Můžeme zde spatřit nádherné pláže a rozsáhlé laguny.

Na ostrově se zachovalo několik starobylých chrámů, které zde v minulosti vybudovali Polynésané – původní obyvatelé.

Sportovní vyžití

Bora Bora nabízí svým návštěvníkům nepřeberné množství sportovních aktivit – z vodních sportů můžete vyzkoušet jízdu na kajaku, paragliding, vodní lyžování, šlapadla, windsurfing nebo třeba projížďku na vodním skútru. Pokud chcete pozorovat život pod hladinou, vydejte se na výlet lodí s proskleným dnem.

BorapearlNejvíce oblíbené je však šnorchlování a to právě díky pestrobarevnosti a kráse podmořského světa, který můžete pozorovat. Při potápění můžete potkat hejna pestrobarevných barakud. Kolem vás se prohánějí rejnoci, murény, želvy či dokonce i žraloci.

Na pláži jsou nachystána hřiště pro plážový volejbal nebo tenis.

Máte – li zájem o procházku po ostrově, jsou vám k dispozici zkušení místní průvodci, se kterými se můžete vypravit na nejvyšší dominanty ostrova – horu Pahia nebo Otemanu. Pokud vystoupáte až nahoru, naskytne se vám nádherný výhled na rozsáhle laguny obklopující celý ostrov.

Jste – li milovníci klidného odpočinku, Bora Bora je ideální místo právě pro vás. Uvelebte se třeba na pláži nebo se nechejte hýčkat různými masážemi a dalšími lázeňskými aktivitami.