Pravidelná jízda na kole posiluje srdeční svaly a snižuje hladinu cukru v krvi. Stimuluje funkci plic i krevního oběhu. K tomu je skvělým pomocníkem při hubnutí a balzámem na nervy. Starosti v sedle jízdního kola a s větrem v zádech mizí jako pára nad hrncem.
K tomu, abyste z jízdy na kole maximálně benefitovali, byste měli jezdit minimálně třikrát týdně. Zkrátka jízdu na kole zařadit do svého životního stylu. Jezděte spíše vyšším tempem po rovině, ke které postupně přidávejte mírné převýšení. Ideální rychlost je patnáct až šestnáct kilometrů za hodinu. A tuto rychlost udržovat pokud možno co nejdelší dobu. Pražanům doporučujeme třeba cyklotrasu A21 vedoucí přes Modřanskou rokli.

Horské a silniční

Důležité samozřejmě také je jezdit na správném kole. Jízdní kola se rozdělují na horská, krosová, trekkingová, silniční, městská a kola BMX. Při volbě konkrétního modelu je vhodné vycházet především z typu terénu, na němž budete jezdit. Do náročného terénu jsou vhodná kola horská. Pro jízdu na silnicích a dalších zpevněných plochách zvolte kolo silniční.

Krosové, trekingové a městské

Něčím mezi je kolo krosové a trekingové vhodné jak do lehčího terénu, tak i na silnici. Pokud se svým kolem budete jezdit výhradně ve městě, pořiďte si kolo městské. Speciální kolo určené pro jízdu na překážkách či bikrosových tratích, to je pak kolo BMX.

Chcete se kochat krajinou? Jezděte na elektrokole

Pokud vám ani tak nejde o posilování kondice a hubnutí, ale spíše o zážitkovou jízdu, zvažte pořízení elektrokola. S modelem značky Crussis Largo dokonce můžete vyrazit i do náročného horského terénu. Naprostou špičkou jsou konkrétně elektrokola Crussis e guera – rychlá,s chopná na jedno nabití urazit dlouhou vzdálenost a bez problémů zdolat i vysoká převýšení.

Nepodceňujte cyklistické vybavení

Nesmírně důležité při jízdě na kole je ovšem i další cyklistické vybavení. Základem je bezpečná a dobře padnoucí helma, která vám v případě pádu může zachránit život. Nepodceňujte však ani cyklistické rukavice, které zase zabraňují proklouzávání řídítek a zaručují tak jejich pevný úchyt a sevření. Podceňovat byste neměli ani cyklistické oblečení, funkční, prodyšné a dobře savé. V zimě upřednostněte zateplené kalhoty, cyklodres s dlouhým rukávem, bundu a pořádné rukavice. Máte vše? Tak můžete vyrazit!

Related Posts