I když od nás Rumunsko není tak vzdálené, a dokonce v něm žije celkem početná česká komunita, příliš se do jeho krásných zákoutí nevydáváme. Ani o něm moc neslyšíme, ani ho nevidíme na plakátech z cestovních kanceláří. Rumunsko je určeno spíše milovníkům přírody, nádherných hor, nedotčených lesů a všem, kteří milují historii. Navštivte opomíjené Rumunsko, které vás rychle okouzlí.

Ach ta příroda!

V Rumunsku najdete opravdu jedinečnou přírodu. Těšit se můžete na karpatské třítisícovky, ale i hluboké lesy, jeskyně a krasové útvary. Pozorovat zde můžete také řadu zvířat, na stovky ptáků každoročně prolétávají dunajskou deltou. Pozor však na medvědy hnědé a vlky. Ty jsou ve zdejších lesích jako doma.

Závan historie

Patříte-li mezi příznivce historie a období středověku, nenechte si ujít návštěvu Transylvánie, kde se nacházejí města a vesnice, které jsou dokonalou stopou středověku. Vidět zde můžete zachovalá historická centra měst, například Brašov, Sghisoara, Sibiu či Cluj.

Přívětivá cena

Do Rumunska se můžete dostat autobusem, autem, ale také vlakem. Rumunsko není natolik vzdálenou zemí a jistě vás také potěší, že je cenově velmi dobře dostupné. Zamilujete si ho pro jeho autentičnost a dosavadní neobjevení turisty.

Hrady a zámky

Od Rumunska můžete očekávat také rozmanitou nabídku opravdu krásných hradů a zámků. Čeká tu na vás zámek Peleš, ve kterém se nachází 160 pokojů a je prvním zámkem v Evropě, který měl centrální vytápění a byl vybaven elektřinou. Navštívit můžete také hrad Bran, který byl inspirací pro domov Drákuly. Pokud však chcete navštívit opravdový Drákulův domov, vydejte se k zřícenině Poenari.

Kousek domova

V Rumunsku najdete i kousek České republiky. Nachází se zde totiž česká komunita žijící v několika vesnicích Rumunska. Ta sem začala přicházet počátkem 19. století a přinesla sebou i české tradice, jazyk a lidové písně.

Na cesty si nezapomeňte kvalitní outdoorové vybavení – hodit se může kempinkové nádobí, termoska, čelovka, nebo také filtrační láhev. Přibalte si také turistický dalekoholed.

Related Posts