Japonsko, to jsou třešňové květy a Hello Kitty. Jsou to neonová světla, sushi, Sony a Nixon. Ale kromě značek a stereotypů je Japonsko také zemí kulturně bohatou a rozmanitou s velkým množstvím zajímavých míst. Vydejte se s námi do Japonska…

Tokio – velkoměsto

Je pravděpodobné, že si žádný turista nenechá v Japonsku ujít Tokio – velkoměsto s téměř 40 miliony obyvatel. Mrakodrapy se tyčí k nebi a město se třpytí světy. Navštivte císařský palác majestátně sedící v květinových zahradách, šintoistické svatyně a buddhistické chrámy nebo Národní muzeum s prvotřídními kolekcemi. Věnujte také dostatek času procházce městem, projděte se nákupními centry, například Ameyoko Arcade nebo Hachiman-Dori.

Nagano – do Japonska za makaky

Hornaté oblasti Nagana přístupné z Tokia vlakem jsou známé svým častým sněžením a drsnou zimou. Pro milovníky pěší turistiky je zde mnoho stezek a ubytoven. Pokud nemáte na chození energii, udělejte si výlet do Džigokudani Yaenkoen parku známého pro své termální prameny. V jezeře však nebudete sami, neboť místní makakové se nejdřív vyválejí ve sněhu a potom se jdou ohřát do teplé vody.

Kjóto a třešňové květy

Kjóto je turistickým srdcem Japonska. Město bylo hlavním městem země po více než 1000 let a nachází se zde 20 % národních pamětihodností a pokladů. Je také zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a během sezóny kvetoucích třešní Hanami od konce března do května je město plné návštěvníků.

Osaka – nákupy a pouliční jídlo

Osaka v zátoce na ostrově Honšú je druhé největší město v zemi. Je skvělým místem pro nakupování a pravděpodobně také hlavní město jídla. Určitě vyzkoušejte udon (nudle), takoyaki (smažené chobotnice) a oshizuzshi (lisované sushi) a připravte se, že si zamilujete i místní rýžové víno.

V Osace se také koná každoročně několik velkých festivalů, například Tenjin Matsuri v červenci s průvody říčních lodí, ohňostroji, bubeníky a tanečníky v kostýmech. Město má také rušný noční život.

Japonsko je hodnoceno jako jedna z nebezpečnějších turistických destinací na světě. Není to sice nejlevnější místo, ale můžeme vám zaručit, že od prvního okamžiku předčí vaše očekávání od prvního plátku třešňového květu, který spatříte, až do posledního doušku saké. Je to jeden z nejúžasnějších mikrosvětů v Asii, a jakmile jednou objevíte jeho kouzlo, budete se tam chtít zoufale vrátit.