Teploty u nás, i v ostatních evropských státech, atakují tropická čísla. Rádi byste se vydali na dovolenou, ale odrazují vás probíhající horka? Nezoufejte, poradíme vám, jak se na cestu vybavit, aby probíhala co nejpříjemněji.

Cesta jako cíl

Klíčové je, jak se k samotné cestě postavíte. Pokud se jí budete stresovat již dopředu a budete se jí obávat, jistě nijak příjemná nebude. Berte i cestu jako součást vaší dovolené a snažte se ji dostatečně promyslet a udělat ji pro vás co nejpříjemnější. S tím vám mohou pomoci některé vychytávky, dostatek zastávek i zábava během cesty.

Dostatek tekutin

Během letních dnů nezapomínejte dostatečně pít, a to obzvláště při cestování autem. I když se chcete pití spíš vyhýbat, abyste nemuseli dělat časté zastávky, právě dostatečná hydratace po cestě je klíčová. Frekventovanějších zastavení se neobávejte, ba naopak si je užívejte. Doporučujeme především zásobu vody, připravte si na cestu i ledové smoothie z melounu apod. Vždy vás zachrání benzínová pumpa, kde můžete nakoupit vychlazené nápoje.

Časté zastávky

Dopřávejte si také po cestě častější zastávky, abyste si mohli protáhnout nohy, provětrat se a dopřát si čerstvého vzduchu.

Cestujte v noci

Ideální je také cestovat autem v noci, kdy není takový provoz, a hlavně horké slunce ještě spí.

Světelné clony

Nezapomeňte na pořízení světelných clon, které odkloní sluneční paprsky a eliminují hromadění tepla v interiéru.

Osvěžení po cestě

Naplánovat si po cestě můžete také příjemné osvěžení, pokud je to možné, například v některém jezeru či aquaparku.

Vhodné oblečení

Velmi důležité je také vhodně zvolené oblečení. Ideální je lehké bavlněné oblečení, které dobře větrá.

Pozor na klimatizaci

I když vám klimatizace může cestu na dovolenou nesmírně zpříjemnit, s jejím používáním to nepřehánějte, abyste první půlku dovolené neodstonali. Doporučujeme také dbát na pravidelné čištění klimatizace.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup