Koho by pří výběru destinace pro příští dovolenou napadlo zrovna Německo? Ovšem i této evropské zemi se dá nalézt mnoho zajímavých míst, které rozhodně stojí za návštěvu.

Německo má díky své bohaté historii skutečně co nabídnout. Je to země pohádkových zámků, nádherné krajiny, historických hradů a také živých a zajímavých měst.

Porýní

Kolem řeky Rýn naleznete mezi městy Bingen a Bonn pohádkový svět, kde se rozprostírají desítky hradů a pevností. Místní vesnice mají své jedinečné kouzlo, díky starým hrázděným domkům, kostelíkům, vinicím a celé řadě zajímavých přírodních památek. Vůbec nejlepším způsobem jak si tento kraj vychutnat je samozřejmě plavit se po řece na lodi.

Kolín nad Rýnem

Kolín nad Rýnem patří mezi nejkrásnější německá města s jedinečnou architekturou, rušným denním i nočním životem, spoustou hotelů, restaurací i kulturních událostí. Město může nabídnout celou řadu středověkých staveb, kterým však dominuje Kolínský dóm, který je zapsán i na seznamu UNESCO.

Lubek

Nejkrásnější přístavní město v celém Německu. Jedná se o největší baltský přístav, který je zároveň tím nejpozoruhodnějším. Stejně jako například Drážďany i toto město bylo bombardována za 2. sv. války i přesto má však co nabídnout. Úzké uličky, mnoho historických památek jako například katedrála z 12. století, radnice či Holštýnská brána s charakteristickými věžemi.

Rujána

Největší Německý ostrov je spojen s pevninou známým mostem Causeway. Ostrov nabízí pohled na nádherné přímořské vily, celkovou romantickou atmosféru a nádherné pláže, které byste Německu rozhodně nečekali. Tou největší atrakcí je však místní Národní park Jasmund, který byste si rozhodně neměli nechat ujít.