Chcete malé auto, jehož provoz nebude příliš finančně náročný, ale zároveň toužíte po větším voze, v němž budete sedět pěkně vysoko? Renaultu se podařilo tyto na první pohled neslučitelné požadavky skloubit a výsledkem je Renault Captur.

Toto překrásné malé SUV je u nás dokonce tak oblíbené, že se v říjnu stalo 20. nejprodávanějším novým autem v ČR. Mezi malými SUV se drží na úplné špici, konkurentů v této kategorii je totiž skutečně málo. Renaultu se podařil opravdu neobvyklý kousek.

Živé barvy mu sluší

Renault Captur zaujme už na první pohled. Z reklamních materiálů a oficiálních fotografií ho nejspíš znáte v oranžové barvě, protože ta mu opravdu sluší. V interiéru je znát, že si dal výrobce záležet na každém detailu. I uvnitř se totiž objevují oranžové prvky. Samozřejmě je možné zvolit jinou barvu (třeba klasickou černou nebo bílou), avšak ty už vozu tolik nesednou. Mnohem víc mu sluší temperamentní barvy, jako jsou modrá či červená. K dispozici je také široká škála disků kol a polepů.

Úsporná spotřeba vás nezruinuje

Captur byl vyhodnocen jako městský vůz roku 2014, přesto se nemusíte bát s ním vyjet daleko za město. Výkon motoru vás příjemně potěší, nadšení budete i ze spotřeby. Záleží však na vaší volbě, vyrábí se totiž s benzinovým i naftovým motorem. S naftovým motorem se dostanete na spotřebu 3,7 l/100 km.

Technologie usnadňují řízení

Ve střední dotykové konzoli je integrován multimediální navigační systém R-LINK Evolution. Na velké obrazovce se dá používat navigace, pouštět hudba, sledovat počasí a využívat spousta dalších aplikací. Stačí mít telefon s bluetooth, který se bude dát připojit. Systém podporuje mnoho dnešních telefonů.

Nechybí zadní parkovací senzory, systém nouzového brzdění, tempomat či elektronická kontrola stability. Renault Captur tedy bez problémů zvládne řídit i méně zkušený řidič, dostupné technologie mu budou pomáhat.

Nevěříte? Nejlepší bude si to osobně vyzkoušet. Objednejte si testovací jízdu přímo v Renaultu na Zličíně a ohodnoťte Captur sami.