Zima je v plném proudu a je stále čas si ji vychutnat v plné míře. Stačí, když si objednáte nějaký útulný hotel v některém z horských středisek, kde jsou dobré podmínky pro lyžování. Velmi kvalitní zázemí již tradičně nabízí Šumava, a to konkrétně oblast kolem Železné Rudy na západě Čech.

Zima na Šumavě bývá dlouhá a záživná

Pokud zvolíte ubytování na Šumavě, zimní dovolená se promění v opravdový zážitek. Když v údolích panuje již téměř jarní počasí, hory na Šumavě jsou stále zasypané sněhem. Zimní dovolenou si zde můžete užívat klidně ještě počátkem jara, vždy samozřejmě záleží na počasí, zda jsou teploty dostatečně nízké na to, abyste mohli vyrazit do běžkařských stop, kterých v okolí Rudy najdete desítky kilometrů. Příhodné podmínky zde panují rovněž pro vyznavače sjezdového lyžování, neboť lze využít třeba areál na Špičáku, který je jen kousek od samotného města.

Jak je to s ubytováním v regionu?

hotely na Šumavě zpravidla není problém. Najdete jich tu opravdu velké množství. Kromě klasických hotelů jsou k dispozici rovněž rodinné penziony. Přímo v Železné Rudě, jež je zimním turistickým centrem dané oblasti, se nachází hned několik velkých hotelů a nespočet penzionů, kde vás jistě rádi uvítají. Hotely v Železné Rudě mají poměrně vysoký standard. Už jen díky tomu, že se město nachází v těsném sousedství hranic s Německem, tudíž jsou zvyklé na příliv německých turistů, kteří vyžadují vysoký stupeň zázemí.

Kde najít vhodný hotel, v němž se ubytujete v Železné Rudě během zimní dovolené?

S hledáním vhodného hotelu nemusíte mít zbytečné starosti. Stačí si vybrat hotely a ubytování na webu Hotely.cz. Volba se dá členit dle různých kritérií a filtrů tak, abyste během chvilky našli přesně takové ubytování, jež vám bude vyhovovat, a to nejen dle komfortu, ale i z hlediska cenových relací.