Láká Vás prožití prodlouženého víkendu v kouzelné krajině Vysočiny? Díky levnému ubytování na Vysočině si tak budete moci užít dosytnosti procházek kolem rozlehlých luk, rybníků i nejrozmanitějších cest lemovanými alejemi. Vysočina však láká také k návštěvě mnoha historických měst, které se mohou pochlubit historickými kostely i technickými památkami.

Na seznam UNESCO bylo zapsáno historické centrum města Telče s gotickými a renesančními měšťanskými domy s podloubími a bohatě zdobenými štíty. Toto město se může pochlubit rovněž renesančním zámkem, kde se natáčela například pohádka Z pekla štěstí nebo Pyšná princezna. Další významnou památkou zapsanou na seznam UNESCO je poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru nad Sázavou, který byl vybudován podle projektu architekta J. B. Santiniho. Zapomenout bychom neměli ani na třetí významnou památku tohoto rázu, kterou je židovská čtvrť se synagogou a hřbitovem v Třebíči společně s románsko-gotickou bazilikou sv. Prokopa.

Ubytování Vysočina se vyplatí vyhledat také v zimním období, neboť tento kraj nabízí bohaté možnosti zejména k běžkování, ale také ke sjezdovému lyžování. Bohatou škálu tipů na ubytování na Vysočině najdete prostřednictvím internetového portálu Kamsi.cz a to konkrétně pod tímto webovým odkazem ubytovani.kamsi.cz/vysocina/.

K lyžování na sjezdovkách nebo snowboardu můžete využít například lyžařský vlek Křemešník, lyžařský areál sv. Anna v Chotěboři nebo Ski Snowpark v Novém Městě na Moravě. Na běžkách si můžete udělat výlet po okolí zamrzlého rybníku Medlov, zaběžkovat si Studnickém okruhu nebo si vybrat Škrdlovický okruh. K relaxaci lákají také pomalu se rozšiřující wellness služby.

Related Posts