Letošní léto bude ve znamení především pravých českých dovolených. O tom není pochyb ani sporu. Řada lidí se z důvodu stále ještě panujícího a šířícího se koronaviru obávají cestovat do zahraničí, respektive k moři, stejně tak se obávají různých opatření, ke kterým pravděpodobně bude docházet. Zvýšená hygiena, rouška na ústech nebo neustálé měření teploty. Aby se člověk tomuto vyhnul, rozhoduje se pro cestování v autě, do kterého si pořídí vestavbu do auta na spaní. Najednou se tak stane svým vlastním pánem a během jednoho týdne projede celou republiku. Pokud je vám však Česko malé, máme pro vás tipy na atraktivní výlety, které se nachází kousek od hranic.

Vzhůru do Innsbrucku v Rakousku

Když se jezdí do Rakouska, většinou se jezdí do Vídně. To tedy hlavně během vánočních svátků, protože zdejší trhy patří vůbec k těm nejkrásnějším na světě. V létě však cestu do Vídně raději oželte a vydejte se do opomíjeného Innsbrucku. Jedná se o velmi krásné a malebné městečko, které najdete v podhůří Alp. Zdejší okolí je opravdu dech beroucí, vždyť se nachází hned v údolí řeky Innu.

Říká se, že Innsbruck nabízí každému turistovi něco. Na své si přijdou milovníci dobrého jídla, stejně tak fanoušci historie nebo nadšenci do kultury. Ani ti, kteří milují turistiku, nepřijdou zkrátka. Vydat se můžete na zdejší majestátní vrcholky hor.

Už jste viděli stříbrnou velrybu v Německu?

Když už se nemůžete podívat na velryby z blízka, co zamířit alespoň do Německa, kde jedna taková velryba sídlí? Jedná se tedy o stříbrnou velrybu, která je spíše vzdělávacím místem než zábavným, ale na druhou stranu je to rozhodně něco, co se jen tak nevidí a čím si můžete zpestřit svůj road trip.

Budově se říká stříbrná velryba proto, že je zařízená do futuristického stylu připomínajícího velrybu. Toto zdejší Universum se otevřelo lidem už před dvaceti lety a jedná se o místo, kde se často konají i nejrůznější výstavy.