Podle průzkumu státní agentury CzechTourism vyrazí téměř dvě třetiny Čechů na dovolenou nebo výlet v tuzemsku. Jedním z možných cílů, kam vyrazit po uvolnění opatření během pandemie, je Praha. Nabízí totiž možnosti poznání a relaxace ve venkovních prostorech, ale brzy se také umožní návštěvy památek. Podle plánu by totiž měly galerie a muzea otevřít již 25. května, divadla, zámky a hrady o 14 dní později. Kam ale v Praze vyrazit a co objevovat do té doby?

Do zahrad

V průběhu dubna a května ještě mimořádná opatření neumožňují zajistit si ubytování v Praze, ale venkovní prostory již navštěvovat můžete v rámci procházek po metropoli. Jaro tak můžete přivítat při dodržení bezpečnostních opatření již od druhé poloviny dubna ve Vrtbovské zahradě, která se otevřela veřejnosti už 17. dubna.

V barokním skvostu můžete obdivovat nejen sochařskou výzdobu Matyáše Bernarda Brauna, ale také fresky Václava Vavřince Reinera nebo ateliér Mikoláše Aleše. Užijete si také překrásné výhledy na Prahu, 29. dubna dokonce při slavnostním nasvícení, které probíhá pouze dvakrát do roka.

Na dobroty na trhy

Pro gurmány se také otevírají tradiční farmářské trhy. Od 25. dubna tak můžete zavítat na Náplavku, trhy budou probíhat také na Kubáni, od 2. května pak na Heřmaňáku. Samozřejmě je nutné dodržet při návštěvě trhů nošení roušky nebo dbát na 2metrové rozestupy. Sice nebudou k dispozici ani stolky a židle, ale jinak si můžete zakoupit oblíbené potraviny, pekárenské nebo uzenářské výrobky, čerstvé bylinky a první jarní zeleninu. Farmářské trhy potěší gurmány, milovníci zvířat naopak nepohrdnou možností zajet do Tróje.

Konečně do ZOO

Od června bude možné výlet do Prahy zpestřit ubytováním v penzionu Praha, bude tak možnost strávit v ZOO více času. Od 25. května se totiž nabízí možnost navštívit venkovní prostory zoologické zahrady, pavilony sice zůstanou uzavřené, ty by se měly otevřít návštěvníkům až 8. června, ale i tak nepromarněte možnost vidět nové přírůstky. Mezi nejroztomilejší a rozhodně nejlákavější bude patřit sloní samička, která přišla na svět na konci března, má se čile k světu a slunečné dny tráví již ve venkovním výběhu.

Zdroje/ foto: č.1: Juan de Vojníkov, č.2: kudyznudy.cz.

Related Posts