Pokud máte chuť na cestování a chcete vyzkoušet něco nového, doporučujeme vám vyzkoušet jih Portugalska. Nádherná zem plná překvapení, skvělých lidí a jedinečných zážitků.

Pokud vás již nebaví Chorvatsko, a rádi byste vyzkoušeli něco nového, doporučujeme vám jich Portugalska. Jedná se o destinaci, která je Čechy stále opomíjena. Co je důvodem je otázkou, protože cenově je Portugalsko podobné naší zemi a i cesta není nikterak nákladná a ni dlouhá, cestujete-li letadlem.

Faro

Hlavním městem jihu Portugalska, tedy oblasti Algarve je město Faro. Jedná se o velice staré město založené v době Římské nadvlády nad tímto územím. Faro je centrem kultury, nádherných pláží a velice příjemného a levného ubytování. Najdete zde vše co potřebujete a to jak pro krátkodobou dovolenou, tak také pro dlouhodobější pobyty.

Faro je město krásné, ovšem nenabídne vám toho tolik jako další místa na jižním pobřeží. Všude totiž najdete naprosto nádherná malá městečka, plná přátelských lidí, kteří neváhají a vždy vám se vším velice rádi pomohou.

Olhao

Jedním z nich je i Olhao, které leží několik kilometrů od Fara a které nabízí každou sobotu dopoledne jedinečné trhy plné ovoce, ryb a dalších lokálních produktů. Na tyto trhy se sjíždí kompletně celé Algarve a díky tomu mají trhy velice výjimečnou a neopakovatelnou atmosféru.

Sagres

Dalším neuvěřitelným místem je Sagres, tedy nejzápadnější cíp Algarve, který je rájem pro surfaře a také jedinečným místem, kde člověk plně pocítí sílu přírody a oceánu. Genius loci tohoto místa podtrhuje i pevnost, která zde byla vystavěna Jindřichem Mořeplavcem a která je naprosto impozantní.

Tavira

Posledním městem, které byste neměli rozhodně vynechat je městečko Tavira, která vás okouzlí svou malebností a rozhodně nezapomeňte zajet do místa Pego do Inferno kde divočina stále ještě vítězí nad člověkem.