Bali, Vietnam nebo Thajsko, to jsou dnes nejčastější destinace, kam ročně míří miliony turistů z celého světa. A proto byste měli zkusit něco trochu jiného. Což takhle Filipíny.

Nádherné Filipíny

Filipíny jsou zemí pro turismus jako stvořenou. Jedná se o ostrovní stát v jihovýchodní Asii, ležící v Tichém oceánu. Nejbližším státem je Taiwan, Indonésie a Malajsie. Cestovatelé tyto země vyhledávají především kvůli jejich biodiverzitě, díky které zde lze najít krásné pláže, majestátní hory, vodopády, rýžová pole, pralesy a nádherná místa ideální na potápění.

Finančně jsou Filipíny levnější než u nás, v těch nejnavštěvovanějších destinacích pak stejně drahé. Standardní rozpočet se pohybuje okolo 1000 korun na den, pokud člověk nechce nikterak strádat je zvyklý na určitý příjemný standard.

Co je dobré vědět

Stravovat se rozhodně doporučujeme na místních trzích a pouličních stáncích. Jídlo je zde naprosto výborné a levné. Zejména pak ovoce a zelenina. Kriminalita je zde velice nízká a jediné bezpečnostní riziko tak mohou představovat pouze onemocnění, před kterými se doporučujeme očkovat.

Nejideálnějším obdobím, kdy se na Filipíny vydat je období od Listopadu do Března. Poté zde začínají až příliš vysoké teploty a především pak monzunové období, kdy v podstatě neustále prší. Cena letenky vychází v přepočtu na 16 tisíc korun s tím, že se dají sehnat i letenky v akci, díky kterým ušetříte zhruba 30% nákladů.

Do země je potřeba mít víza, pokud sem jedete na delší dobu jak 30 dnů. Pas je zapotřebí mít platný minimálně 6 měsíců a prodloužení víza za poplatek můžete provést v některém z větších měst, například v Manile, popřípadě kontaktovat filipínskou ambasádu v Praze.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup