Letošní dovolená bude nejspíše především o českých místech, nanejvýše pak o těch Slovenských. Pojďme se proto podívat, která z míst našich sousedů stojí za návštěvu.

Spišský hrad

Pokud milujete historii, pak se rozhodně zajeďte podívat na Spišský hrad, který je vůbec největším hradem celého Slovenska. Dnes jsou pozůstatky dříve majestátného hradu zapsány na seznamu UNESCO. Výstavba hradu byla započata ve 12. století a postupně byl vylepšován, dnes se jedná o největší hradní zříceninu ve střední Evropě.

Bojnický zámok

Pokud jsou na vás hrady až příliš studené, pak můžete vyzkoušet zámek a proč ne rovnou ten nejromantičtějším. Bojnický zámok je přestavbou původně gotického hradu, jehož některé prvky stále přiznává, a proto se jedná o skutečně jedinečnou stavbu, kterou byste měli vidět.

Levoča

U historie ještě zůstaneme a doporučíme vám nádherné historické centrum města Levoča. Jedná se o relativně malé, asi 15 tisícové městečko, které má velice zachovalé historické centrum, které bylo v průběhu vystavování gotickým, barokním i renesančním vlivům.

Velký Rozsutec

Dost ale historie a památek vytvořených lidmi. Nyní je čas na přírodu. Pokud máte rádi hory, pak by vám rozhodně neměla uniknout nejkrásnější hora Slovenska, kterou je Velký Rozsutec. Ten sice svou výškou nepatří mezi největší ze Slovenských hor, ale jeho charakteristický dolomitický vrchol je v pohoří Malé Fatry nepřehlédnutelný.

Prosiecká dolina

Jako poslední navštívíme Prosieckou dolinu, která se nachází kousek od známého termálního střediska Bešeňova. Unikátní stezka, která dolinou kaňonovitého typu vede, je protkaná cestičkami, žebříky a lávkami, které vedou podél říčky jí protékající a díky kterým se můžete dostat do těsné blízkosti malých, ale krásných vodopádů.

Related Posts