Chorvatsko stále patří na špičku zemí, kam Češi rádi jezdí na dovolenou. Příznivé ceny, krátká vzdálenost, azurové moře, oblázkové pláže a mnoho sportovního i kulturního vyžití každoročně přiláká sta tisíce turistů nejen z Čech. Ubytování Chorvatsko nabízí ve stovkách destinací a mnoho z nich se nachází na druhém nejlidnatějším chorvatském ostrově Korčula.

Zajímavosti ostrova

Ostrov Korčula je oblíbenou destinací turistů pro příjemné středomořské klima, bohatou flóru, především pro piniové lesy. Ostrov je také velice oblíbený jachtaři, surfaři a potápěči.

Pokud chcete vyrazit za pohodlím a zábavou, je ostrov tím pravým pro vás. Na ostrově se nachází spíše kvalitnější ubytování, kempy jsou na ostrově zřídka. Kulturní vyžití je však na ostrově bohaté. Na ostrově probíhuají nejen zábavná a hudební vystoupení, ale také ukázka lidového umění, tanců a zpěvů. Při zábavě u kulturního programu nezapomeňte ochutnat místní víno, které je celosvětově známé.

Na ostrov za památkami

Město Korčula, které je součástí stejnojmenného ostrova, je postaveno na způsob „rybí kosti“, kdy se domy snaží využít co nejvíce světla večer a co nejméně v poledne. Starobylé opevnění ční čtyři mohutné věže. V hradbách se nachází dvě brány, z nichž je součástí mohutné věže Revelin. Ve věži naleznete muzeum a v její blízkosti malé divadlo.

U věže Revelin je krásná renesanční radnice, místodržitelský palác s arkádami a kostel sv. Michala ze 17. stol.

Kde se ubytovat?

Apartmány Chorvatsko nabízí v mnoha provedeních a ostrov Korčula není výjimkou. Zařiďte si ubytování sami s pomocí webových stránek ubytovanivchorvatsku.cz, kde současně s nabídkou inzerátů naleznete také kontakt na majitele ubytování. Vše si vyřídíte sami a ušetříte tím značnou sumu za poplatky cestovním kancelářím.

Related Posts