Milujete Řecko a jeho kulturu, ale doposud jí znáte pouze z pláží a letovisek? Co takhle vyzkoušet dovolenou v Řecku trochu jinak a poznat jej skutečně zblízka?

Okruh plný historie

Ležet na pláži a cachtat se v moři je skvěle strávená dovolená, ale z místní kultury toho příliš nepoberete. I proto je občas lepší vyzkoušet trochu jinou dovolenou a my se dnes podíváme trochu blíže na Řecko.

Zaleťte si do Athén a nechte si na ně dva dny, během kterých můžete tuto metropoli prozkoumat, tedy alespoň to vůbec nejzajímavější. Objevte Akropolis, místní restaurace i nádherné expozice v místních muzeích. Následně se vydejte na sever až Thermopyl, kde se seznámíte s místem jednoho z nejdůležitějších momentů v dějinách Řecké antiky a to bitvou 300 Sparťanů proti celé Perské armádě.

Krásy Peloponésu

Odtud pokračujte na západ přes moře na Peloponéský poloostrov. Určitě byste neměli minout Patru, Olympii, ani legendární mykénský palác. Cestou na Peloponésu však narazíte na nesčetné množství míst, které byste rozhodně měli prozkoumat!

Poté se již můžete stáčet zpět na východ k Aténám, kdy by vám neměla uniknout ani již oblast pod touto metropolí, kde najdete také celé množství nádherných míst. Pokud jste milovníkem památek, tento okruh byste rozhodně měli někdy ve svém životě absolvovat.

Celkově vám taková dovolená zabere asi týden, pokud budete vše absolvovat třeba zapůjčeným vozem. Možnost je však také vše absolvovat na kole a to je už otázka více dni. I tak rozhodně doporučujeme!