Pokud častěji cestujete letadlem a hledáte nejlevnější možné varianty, může se vám stát, že najdete spoj, který bude sice levný, ale nebude se jednat o přímý spoj a budete tedy muset přestupovat s tím, že čekací doba na další let bude skutečně dlouhá.

Pár tipů

Takové čekání může být velice náročné, otravné a zdlouhavé. Naneštěstí velké množství letišť není příliš přizpůsobenu k delšímu čekání, a proto se občas může jednat o poměrně úmornou záležitost.

Pokud se tedy k takovému čekání skutečně dostanete, pak se vždy snažte najít dobré místo, kde se budete moci pohodlně usadit, bude u něj přítomna i zásuvka například abyste si mohli dobít telefon či počítač, který vám může značně urychlit dlouhou chvíli. Pokud nebudete mít zavazadla k odbavení, vždy je lepší se přesunout za letištní kontroly, do prostor, které je pro čekání přeci jen o něco přívětivější.

Dobré je vytvořit si plán a například na letišti pracovat, nebo jej prozkoumávat. Snažte si čekání co nejvíce zpříjemnit, podívejte se po obchodech, které jsou součástí každého letiště a zkuste si dát také něco dobrého na zub.

Pokud můžete, zkuste se také podívat mimo letiště, projít si jeho vnější prostory, které nejspíše nebudou nic extra, ale pokud zde najdete například lavičku, na kterou bude příjemně svítit sluníčko, můžete zde také chvilku posedět.

Pokud vás od dalšího letu dělí skutečně velmi dlouhá doba, můžete si naplánovat také menší výlet například do nejbližšího přilehlého města. Velmi často z letišť do města míří rychlé spoje, díky kterým jste schopni být velice rychle z letiště v centru, a to si pořádně prohlédnout a prozkoumat. Můžete tak v rámci svého cestování vidět další zajímavou destinaci, která vás něčím obohatí.

Related Posts