Azorské ostrovy patří mezi jedny z vůbec nejmalebnějších ostrovů, které můžete v Evropě navštívit. Mnoho lidí má o ostrovech představu, že se jedná o naprosto luxusní destinaci, kam se mohou dostat jen vyvolení. Pokud však víte jak na to, rozhodně se jedná o destinaci pro každého.

Ubytování

Ubytování se dá v zimním období sehnat velmi levně. Ceny bytů jsou oproti letní sezóně i několika násobně nižší. Hledat ubytování můžete hned několika způsoby. Osobně doporučujeme služby typu Airbnb či Booking. Důležitá je také destinace. Jiné ceny platí například v samotné Ponta Delgada a jinak na tom bude na menších ostrovech kdesi ve vnitrozemí.

Základní vybavení

Nebojte se, že by na Azorech nebylo všeho dost. Jedná se o skutečně velké ostrovy, které mají dokonce vlastní univerzitu a jsou zásobovány velice dobře. Najdete zde velké supermarkety i menší obchody. My osobně vám však doporučujeme najít si nejbližší trh. Na trzích totiž prodávají místní vlastní produkty, které jsou k nezaplacení. A například ananasy patří mezi to nejlepší co na Azorech můžete ochutnat.

Zábava

Zábavy si na Azorech užijete dost a dost. Krom samotné přírody, jejíž poznávání vám zabere hned několik týdnů, můžete na Azorech vyzkoušet i něco naprosto nového. Mezi vůbec nejpopulárnější aktivity patří pozorování velryb, potápění, paragliding, nebo surfování. Ceny za tyto služby se různí, ale dají se najít i poskytovatelé s velmi příznivým ceníkem.

V souladu s přírodou

Co vám však doporučujeme nejvíce je příroda, která prostě stojí zato. Vulkanická aktivita zanechala na ostrovech velké množství jezer, jeskyní a horkých pramenů, které můžete vyzkoušet. V některých místech vypadá příroda naprosto nedotčeně a jako by vypadala z filmu Jurský Park.