Všichni neprahnou po dovolené u moře a vyhledávají krásy tuzemska. K jedné z nich patří oblast Českého ráje, která se zavděčí rodinám s malými dětmi, milovníkům romantiky, sportu i historie. Na každém kroku se nacházejí dechberoucí skalní útvary, hrady či zříceniny.

Přírodní klenoty na dosah ruky

Ne nadarmo je zapsán Český ráj mezi geoparky UNESCO. Překrásný kraj vyniká roztodivnými skalními útvary, hrady, zámky, tajemnými zříceninami a pohádkovou atmosférou. Skaliska, skalní města, strže, stezky a vyhlídkové plošin犀利士 y nabízejí unikátní přehlídky rozmanitosti přírody. K nejnavštěvovanějším lokalitám patří zámky Sychrov a Humprecht, hrady Kost, Trosky či Vranov. Poblíž populárních výletních míst najdete útulné penziony Český ráj.

Za Rumcajsem do Jičína!

Když si na svých cestách rezervujete penzion Jičín, budete jako v bavlnce. Právě v Jičíně se odehrávaly pohádkové loupežnické pohádky. O nádech historie se postará krásná rezidence Albrechta z Valdštejna, který si zdejší kraj zamiloval. Za zmínku stojí nádherná čtyřřadá lipová alej, která je nedílnou součástí Valdštejnské lodžie. Zajímavá je také naučná stezka k vyhlídce na vrch Zebín. Samozřejmostí jsou výlety ke skalním městům, kde si můžete zajistit i kurzy skalního lezení. Osvěžení v parných dnech zajistí aquapark a wellness odpočinek zase lázně Hilarion.

Navštivte naleziště drahokamů

Nedaleký Turnov vás uchvátí nalezištěm drahokamů, proto je město rájem brusičů drahých kovů a výrobců šperků. Nesmíte zapomenout na prohlídku šperkařských dílen a brusíren. Na sto procent vás uchvátí podzemní klenotnice náležící k turnovskému Muzeu Českého ráje. Vyjděte si ke strašidelné jeskyni Postojna v nitru Klokočských skal a osvojte si základy horolezectví. Penzion Turnov vám nabídne po náročném putování útočiště.

Komfortní penziony si vyhledejte na Penzion.cz. Zajistíte si tak nejlepší ubytování za příjemné ceny.

Related Posts