Cestování je velký trend, který by v poslední době chtěl dělat každý. Ovšem hned na začátku je dobré si říci, zda chceme cestovat sami či ve skupině.

Cestování o samotě

Cestování na vlastní pěst bez žádného parťáka má celou řadu výhod i nevýhod. Pojďme se nejdříve podívat na výhody, mezi které rozhodně patří svoboda. Sami si můžeme vycestovat, kam budeme chtít, na jak dlouho a také si sami můžeme říci, co tam budeme dělat. Nejsme nikým limitováni a vše je v naší režii. Při cestování o samotě si prověříme naše schopnosti, i to jak nám naši nejbližší chybí či nechybí. Naučíme se řeč a uděláme si celou řadu přátel i tam, kde bychom to třeba ani nečekali.

Nevýhodou je naopak nebezpečí, protože pokud se něco stane, vždy na to budeme sami a stát se může něco vždy. Navíc cestování o samotě může být velmi brzy doprovázeno steskem či smutkem, že se nemáme o zážitky s kým podělit. Cestování například s partnerem nám pak může ukázat, jako moc vlastně máme toho druhého rádi, nebo nám naopak může ukázat, že tato osoba pro nás není tou pravou.

Cestování s více lidmi

Pro cestování s více lidmi nás navíc cestování vyjde přeci jen o něco levněji, máme vždy mít na koho spoleh a můžeme si společně užít neuvěřitelné množství zábavy.

Je jen nás jaký způsob cestování si vybereme, ale za nás je nejlepší vyzkoušet obě varianty, protože každá má co do sebe a s každou můžeme zažít zcela jiná dobrodružství. Tak neseďte doma a jděte do toho!