Řešíte, jak ochránit svůj majetek před nepřízní počasí? Důležitým prvkem je i kvalitní a dobře instalovaný hromosvod. Podívejte se, co všechno musí splňovat, na jaké důležité body nezapomínat a od koho si takové zařízení nechat zpracovat.

Základem je návrh hromosvodu

Pokud nemáte na rodinném domě žádný hromosvod, je nejvyšší čas to změnit. Úder blesku totiž může zažehnout požár nebo poškodit elektroinstalaci uvnitř budovy. Jako efektivní ochrana se přitom používá relativně jednoduché, ale velmi účinné zařízení, jakým jsou právě hromosvody. Před samotnou instalací je prvním krokem vždy návrh hromosvodu. Ten bývá zpracovaný klidně i v několika variantách, kdy si můžete vybrat podle toho, jaké místo se vám bude zdát nejlepší. Vždy je samozřejmě kladen důraz na splnění všech funkčních vlastností a pravidel, která souvisí právě s instalací a bezproblémovým chodem hromosvodu.

Pravidelné revize pro ověření funkčnosti

Samotnou instalací to ale nekončí. Jednou za zhruba 4 až 5 let je dobré provádět preventivní revizi hromosvodu. Špatně fungující hromosvod totiž může být ještě více nebezpečný než žádný. Kontrolu je také nutné provést vždy, když do hromosvodu udeří blesk. Silný výboj totiž může způsobit určitá poškození, která mohou negativně ovlivnit fungování celé soustavy. Profesionálové z Hromo elektro však dokážou poznat, kde by mohl být problém a pomoci s opravou, aby byl hromosvod opravdu maximálně bezpečný.

Instalaci hromosvodu vždy svěřte profesionálům

I když se možná může zdát, že na hromosvodu není nic složitého, opak je pravdou. Aby mohlo vedení silného výboje energie z blesku správně fungovat, je nezbytně důležité, aby byly jednotlivé součástky správně nainstalované a dobře propojené až do kvalitně udělaného uzemnění.