Na celkem levné letenky narazíte stále na Sardinii. Dopřejte si podzimní dovolenou v destinaci, které se přezdívá „Karibik Středomoří“, jistě nebudete litovat. Sardinie však láká nejen svým průzračně čistým mořem, ale také přívětivou náturou lidí a dobrým jídlem.

Překrásná příroda a moře

Sardinie je italským ostrovem, na který neletíte ani příliš dlouho, nemusíte se tak bát nepříjemného letu. Sardinie vás na první pohled okouzlí svou přírodou a krásným pobřežím, kde na vás čeká moře podobné tomu v Karibiku. Pravdou je, že právě zde totiž najdete nejčistší moře v celé Itálii. Voda je zde neskutečně průzračná a má právě světle tyrkysový odstín. Své si zde užijí nejen milovníci vodních sportů, ale i potápění či romantických procházek podél útesů. Užijete si zde odpočinku v nádherném prostředí, to vše doprovází klidné šumění moře. Skvělé je, že na Sardinii většinu roku svítí slunce a zdejší klima je tím nejtypičtějším středozemním. Od března do května navíc celý ostrov kvete a ta vůně, kterou zde ucítíte je opravdu jedinečná.

Trocha historie

I příznivci historie si přijdou na své, jelikož zde můžete objevit památky, které jsou staré téměř 4000 let. Zajímavá je zdejší historie kultury Nuraghů, kteří na ostrově stavěli první kamenné stavby, které měly tvar komolých kuželů, těm se říká právě nuraghy. Na základě těchto kuželovitých staveb byla celá kultura pojmenována. První stavby navíc pochází z doby cca 1 800 př. n. l., ale kultura zde žila další tisíciletí. Na tyto tajemné stavby narazíte po celé Sardinii.

Skvělé sýry

Kromě krásného koupání, procházek, klidu a historických objevů na ostrově musíte objevit také zdejší kuchyni! Na Sardinii se totiž hojně vyskytují ovce a vyrábí se zde skvělé ovčí sýry, snad nejznámější je pecorino romano, ale také pecorino sardo. Slovo pecorino je původem z italského pecora, což znamená ovce.

Related Posts