Kraj lahodného vína, umělců a voňavých levandulových polí – Provence vás přivítá s otevřenou náručí. Ať už se vydáte na zýpad tohoto regionu za malými vesničkami ve skalách nebo se necháte zlákat překrásnými přímořskými letovisky na východě, tato svérázná francouzská oblast vás určitě nezklame. Která místa tedy určitě nevynechat?

Avignon, město papežů

Bývalé sídlo papežů, kteří utekli z Říma, je dnes součástí památek UNESCO, konkrétně Avignonský most, papežský palác, biskupský dvůr, katedrála a hradby. Ve městě však kromě výše zmiňovaného naleznete také třeba zajímavé trhy a mnoho muzeí, z nichž nejvýznamnější je muzeum Angladon v bývalém panském sídle, které ukrývá sbírku obrazů ze 17. až 20. století, včetně děl od van Gogha, Cézanna, Sisleyho či samotného Picassa.

Pont du Gard

Velkolepý akvadukt nacházející se asi 25 kilometrů od města Nimes vás uchvátí na první pohled. Tento 49 metrů vysoký a 275 metrů dlouhý most byl součástí kanálu, který přiváděl vodu do města a v současnosti je zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO.

Gordes

Jedna z nejfotogeničtějších vesnic jižní Francie, která je známá především pro svůj nenapodobitelný provensálský styl. Díky rušnému turistickému ruchu zde najdete mnoho výborných restaurací i ubytovacích zařízení.

Klášter Sénanque

Nejznámější cisterciácký klášter v oblasti leží nedaleko vesničky Gordes. Tamní mniši zde žijí především z cestovního ruchu, muži z celého světa zde mají možnost strávit několik týdnů v rámci ozdravného pobytu. Místní levandulové pole patří k jednomu z nejfotogeničtějších, navíc zde můžete zakoupit místní výrobky, jako například mýdla, různé pochutiny apod.

Nice

Turistické centrum Azurového pobřeží, kam se sjížděla britská i ruská smetánka již v 18. století. Dnes sem každoročně přijedou až 4 miliony turistů. A není se ani čemu divit, díky rušnému nočnímu životu, pěkné pláži a velkému množství památek se jedná o ideální místo pro strávení letní dovolené.