Pravidelnou návštěvou lázní účinně nastartujete zdravý životní styl, taktéž omládnete a načerpáte ztracenou energii. Pokud vyrazíte na prodloužený víkend s rodinou anebo přáteli, prohloubíte s nimi vztah. V následujících řádcích vám prozradíme, jaká lázeňská města rozhodně stojí za návštěvu.

Lázeňství k České republice neodmyslitelně patří. Zapomeňte na chvíli světoznámé lázně a zaměřte se i na menší obce, které mají také neopakovatelné kouzlo.

Lázně Lipová

Svou malebností si vás podmaní obec Lázně Lipová rozprostírající se v půvabné horské krajině na pomezí pohoří Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor. Lázně Lipová se chlubí poměrně dlouhou a pestrou historií, přičemž první zmínky o lázeňství jako takovém pochází z roku 1829, o což se zasloužil přírodní léčitel Johann Schroth. Právě tento léčitel se zaměřil na nevšední léčbu poruch metabolismu a obezity. Právě podle něj je léčba pojmenovaná a jedná se o Schrothovu kúru, jež se praktikuje nejen v České republice, ale i v ostatních zemí Evropy.

Lázně Leopoldov

Jestliže plánujete vyrazit na jižní Moravu, potom se zaměřte na lázně Leopoldov, jimž se říká také Smraďavka. Lázně jsou nedaleko Buchlovic a Uherského Hradiště. Specifickým rysem lázní je sirovodíkový pramen, podle něhož si oblast vysloužila právě název Smraďavka. Oblast je oblíbeným cílem turistů, kteří si chtějí dopřát psychickou relaxaci i fyzickou pohodu.

Lázně Darkov

Romantický zimní pobyt si užijete také v obci zvané Lázně Darkov, jež jsou současně jedny z nejstarších jodových lázní v Evropě. Jodobromová solanka má blahodárné účinky na pohybový, nervový a oběhový systém.

Podívejte se tedy na nabídku lázní na stránce Spa.cz. Vyberte si oblast, kde chcete strávit prodloužený víkend, ba dokonce i celý týden. Záleží jen na vás, jak chcete, aby byl pobyt dlouhý.