Cesty do Chorvatska bývají dlouhé, únavné a člověk nikdy neví, co se mu může na trase k Jadranu stát. Proto je dobré hledat alternativy. Cesta autobusem není o moc lepší, protože je taktéž dlouhá a únavná a letenky bývají poměrně drahé. Letos se však opět otevírá čtvrtá možnost, a to jet do Chorvatska vlakem.

Na Jadran po kolejích

Tento způsob cestování otevřel RegioJet, který nyní nabízí každodenní spoj z Prahy až do Chorvatské Rijeky, tedy města na severu země. Vlak vyjíždí vždy, krátce po páté hodině odpolední a do cílové destinace přijíždí okolo osmé hodiny ráno.

To znamená, že cesta na jih Evropy probíhá převážně v noci. S tím také souvisí možnost zakoupení místa v lůžkovém vagónu, díky kterému přijedete ráno do Chorvatska svěží a odpočatí.

Cena jednoho místa na ležené je necelých 800 korun. V případě zájmu o místo na sezení si dotyčný musí připravit necelých 600 korun. Za ně se dostane do Rijeky, ovšem zde jeho putování rozhodně končit nemusí.

Cestování na jih

Ve městě totiž budou čekat autobusy RegioJetu, které zájemce rozvezou do dalších míst Chorvatska, která jsou situovaná více na jih.

Jedná se tak o zajímavé řešení, jak se vyhnout hodinám stráveným na silnicích, v kolonách na hraničních přechodech a na dalších úsecích, které nejsou vždy úplně příjemné.

Během cesty se cestujícím navíc dostává veškerého komfortu, který vlaky RegioJetu nabízejí, tedy občerstvení, multimediální zábavy a ráno také vydatné snídaně. Původně chtěl RegioJet vypravovat pouze tři vlaky týdně, ovšem zájem je o tuto službu tak obrovský, že spoj na jih nakonec bude jezdit každý den.

Related Posts