Kambodža se nachází mezi Thajskem, Laosem a Vietnamem. Ideálním časem pro návštěvu Kambodži je období mezi listopadem a květnem, kdy je v zemi suché a teplé období. Při návštěvě Kambodži musíte zaplatit poplatek 30 dolarů za vízum. Co však v Kambodže musíte navštívit?

Siam Reap, chrámy Angkoru

Siam Reap je dnes bohužel velmi turistický, všude jsou bary, hotely a restaurace. Užijí s i zde milovníci nočního života, ale na toto místo upozorňujeme spíše v rámci negativního hodnocení. Za návštěvu však stojí chrámy Angkoru, které jsou nejznámější kambodžskou památkou. Jedná se o bývalé hlavní město Khmérské říše, které je opravdu nádherné a rozlehlé. I když sem proudí davy turistů, místo je tak velké, že budete v mnoha jeho částech naprosto sami. Projeďte si ho na kolech!

Plovoucí vesničky

Na jezeře Tonle Sap se nachází tzv. plovoucí vesničky. K těm se dostanete klidně i na kole z města Siam Reap nebosi můžete v Siam Reap domluvit kompletní výlet, ale to jen pokud jste opravdu pohodlní a nechce se vám nic zařizovat. Bohužel vás přivítají špinavé břehy s odpadky a chudé rybářské vesnice. To co vás však dostane, jsou plovoucí vesnice, na kterých žijí rybářské rodiny. Jsou dokonce zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

 

Ostrov Koh Rong

Pokud si chcete pár dní dopřát odpočinek, pláže na ostrově Koh Rong jsou ideální volbou. Zde vás čekají bílé pláže, palmy a nádherně zbarvené moře. Zde si můžete užívat slunečních paprsků a popíjet vodu z mladého kokosu, anebo vyrazit na procházku do džungle. Dostat se sem můžete lodí z pobřežního Sihanouville.

Do pralesa!

Jihozápadní část země, blízko u thajských hranic, je pokrytá pralesem, nenajdete zde žádné známé památky, díky tomu zde nepotkáte mraky turistů ze západu. Můžete zde však objevit zajímavé vesničky, do kterých příliš turistů nezavítá. Jsou tu jen prašné cesty. Navštívit můžete například vesnici Chi Phat, kde se realizuje „rozvojový projekt“. Můžete bydlet u místních, jít s nimi na procházku do pralesa, prohlédnout si školu, orat s vodními bůvoly. Žádný luxus, ale pravý kambodžský život, který díky tomu můžete poznat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup